Pazar, 9 Mayıs 2021

Balayı tatilinin en gözde yeri: Bali

Bali, kuşkusuz Endonezya’nın en bilinen adası. Her köşesinde tapınak bulunan, modernliğin yanı sıra geçmişin izlerini en iyi şekilde koruyan bu Uzakdoğu’nun muhteşem adası, romantizm arayanların da uğrak yerlerinden. Balayı çiftlerinin ilk tercihlerinden olan cennet ada Bali, turistlerin ilgi odağı durumunda.

Endonezya’nın ünlü beldesi Bali, hem yerli hem de yabancı turistler için oldukça popüler bir tatil yeri. Egzotik peyzajının yanı sıra benzersiz kültürü ve geçmiş ile geleceğin çok güzel harmanlandığı Bali, gelen turistlere benzersiz deneyimler sunun bir tatil beldesidir.

Bir çok yerinde tapınak barındıran, modernliğin yanı sıra geçmişin izlerini de en iyi şekilde koruyan Uzakdoğu’nun cenneti Bali, romantizm arayanların turistlerin uğrak yerlerinden. Balayı çiftlerinin ilk tercihlerinden olan Endonezya’nın cennet adası Bali, dünya gezginlerinin ilgi odağı durumunda.

Bali’nin sıcak ve tropik iklimi, bu şirin adayı daha da cazip bir yer haline getirmekte. Bali’de adanın tamamını keşfetmek ve güneşin, denizin, eşsiz kumun tadını çıkarmak istiyorsanız en iyi zaman Nisan ve Eylül ayları arasıdır.

Endonezya Bali Adasi balayi tatili

Dünya turizminde önemli bir isme sahip olan Bali, en çok turisti Temmuz ve Ağustos aylarında almakta. Bu dönem Bali’de sörfçülerin en popüler zamanı olarak bilinir.
Endonezya’nın dünyaca ünlü tatil beldesi Bali, güneş, kum, deniz tatilinin yanı sıra geleneksel festivallere de ev sahipliği yapmakta.

Balayı çiftlerinin gözde tatil cenneti: Bali

Güney Bali adanın popüler turistik yerlerindendir. Birçok zevke hitap eden turistik mekanlar burada bulunmaktadır.

Kuta, Legian ve Seminyak pek çok plajın yanı sıra gece kulüplerine ve kafelere ev sahipliği yapmakta. Bu bölge daha çok genç turistler arasında popüler.

Sanur ise biraz daha az kalabalık, sessizlik ve huzur isteyen turistlerin tercih ettiği bir bölge. Ancak burada da özellikle de Balinese sahilinde çok sayıda restoran ve kafe bulunmakta.

Bali adasinda yemek sorunu yok

Bali’de aç kalmanız mümkün değil. Tavuktan deniz ürünlerine, domuz etinden çeşitli meyvelere birçok alternatif bulunmakta. Bali mutfağında renk ve lezzet açısından oldukça zengin.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Bali Turları sizi bekliyor.

Bali’de gezilecek yerlerin başında tapınaklar gelir. Bratan Gölü kıyılarında bir Hindu tapınağı olan Pura Ulun Danu Bratan’ı özellikle batımı sırasında izlemek büyük keyif vermekte.

Pura Ulun Danu Bratan balide gun batimi.

Turistlerin Bali’nin güney ucunda bulunan, Green Bowl Plajı ve Tegal Wangi Plajı gibi birbirinden muhteşem deniz manzaralarını görebileceği yerleri keşfetmeleri de mümkün.

Bali’nin kültür merkezi Ubud

Bali’nin kuzeyde yer alan Ubud ise deniz, güneş, muhteşem manzaralarının yanında başlı başına bir kültür merkezidir. Burada birçok geleneksel sanatçı yaşarken, ruhunuzu da tazeleyeceğiniz doğal mekanlar bulunmaktadır. Müzeleri, saraylarıyla da ünlü olan Ubud, Bali’nin en tercih edilen bölgelerinin başında gelir.

balide rafting ve su sporlari.

Ubud, Bali’ye farklı bir yön bulmak isteyen turistler arasında giderek popüler hale gelmekte. Ubud’da bulunan lüks tatil köyleri, sağlıklı yaşam paketleri, Spa ile ünlü otelleri ile çeşitli tatil imkanları sunulmakta.

Bali Adası’nda sörf tutkunları Canggu’ya akın ediyor

Her geçen gün popülerliğini arttıran, Bali Adası’nda bulunan, Seminyak’ın hemen kuzeyinde yer alan Canggu da turistlerin ilgisini çeken başka bir cennet. Bir sörf bölgesi olan Canggu’da Canggu Plajı, Pererenan, Echo Plajı ile  Batu Bolong’u da içeren birçok plaja sahip.

Canggu sorf icin unlu bir yerdir

Canggu’da sabahları, kumsalda koşu ve egzersiz yapan bir çok turisti görebilirsiniz. Kuta’ya benzer şekilde, sayısız kafe, lokanta ve otel bulunan Canggu nispeten biraz daha sakindir.

Bali’de ‘Üç kız kardeş’

Bali’nin diğer gizli mücevherleri arasında Nusa Penida, Nusa Lembongan ve Nusa Ceningan’ın bulunduğu “Üç kız kardeş Adaları”  bulunmaktadır. Bu üçlünün en büyüğü olan Nusa Penida, nefes kesici manzara ve bozulmamış plajları olan sakin bir cennettir.

Uluwatu gun batımı romantik unlar sunar
Angel’s Billabong, Broken Beach ve Atuh Plajı muhteşemliği ile ziyaretçilerin ilgi odağı konumundadır. Nusa Penida’yı ziyaret ederken, bir mağaranın içinde bulunan Goa Giri Putri Tapınağı’nı gezmeyi unutmayın.