Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Zorlu Center’da siluet skandallarının arkası kesilmiyor!

03 Eylül, 2014 | 12:28

zorlu-center-zorlu center silueti,zorlu center,imar izni,skandal,zorlu center skandal,zorlu center kaçak yapı,kaçak,yapı,erdoğan bayraktar-ayyıldız, siluet, m2, center, hee, zincirlikuyu, tabiat, sosyo,

Eski bakan Erdoğan Bayraktar fezlekesinden ve yasal dinleme kayıtlarından ‘ikinci siluet’ skandalı çıktı.

Cumhuriyet Gazetesin’den Aykut Küçükkaya’nın Haberine Göre;

Halktan ve Meclis’ten gizlenen 4 bakan hakkındaki 17 Aralık fezlekelerinin eklerinden çıkan “Zorlu Center’ın yasal dinleme kayıtları”na göre Zincirlikuyu’da da ‘siluet’ tartışması yaşanmış. Resmi belgelere ve yasal dinleme kayıtlarına göre Zorlu Center’da sadece bir binanın yüksekliği 100 metre olması gerekirken, tüm binaların yüksekliği 100 metreye yuvarlanmış. Bu durum eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında hazırlanan fezlekeye “Plan notlarında yeni yapılacak binaların yüksekliğinin kademeli olarak (75-85-88-100 m) yapılması ve 100 metre yüksekliği aşmaması gerekirken tüm yeni yapıların yüksekliğinin 100 metre olduğu bu durumun İstanbul 3 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’nca onaylanan proje plan notlarına aykırı olduğu” notuyla girmiş. Hem fezlekede hem de resmi belgelere ortaya çıkan konut fazlalığı da rakamla girmiş. İmar Kanunu’na aykırı olarak fazladan “tam 125 adet” konut yaratılmış. Yine bu önemli ayrıntıya Bayraktar hakkındaki fezlekede, “Projede 86 bin m2 fazladan inşaat alanının bulunduğu, ayrıca plan notlarına aykırı olarak yapılan 125 adet konut, yeşil alan olarak gösterilen alanlarda fonksiyon dışı kullanım bulunduğu, binaların yüksekliğinin imar planlarına aykırı olduğu anlaşılmıştır” ifadesiyle yer verilmiş.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız!

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aşna, ayrıyeten, ayrıyetten, ayyıldız, baktımı, bi, diyo, emsal, Erdoğan Bayraktar, fişne, hançer, he, imar izni, iskan, kaçak, miskânı, müyüme, nazif, orda, otopark, resmileşteremez, skandal, yapı, yav, yo, Zorlu Center, zorlu center kaçak yapı, zorlu center silueti, zorlu center skandal,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları