Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Zermatt Matterhorn Kayak Turları büyülüyor

02 Aralık, 2015 | 14:02

İsviçre Kayak İsviçre Alplerinin en ünlü dağcılık ve kayak merkezlerinden olan Zermatt, Matterhorn Kayak Turları ile büyülüyor.

Zermatt, İsviçre’nin güney doğusunda Visp’e bağlı 1620 metre yükseklikte bulunan bir belediye. Küçük ve sakin bir kent olan Zermatt, Matterhorn olarak geçen İsviçre Alplerinin en meşhur kayak merkezine ev sahipliği yapıyor. Kısaca Zermatt dan bahsedecek olursak, kenti şık ve modern bir vadi kasabası olarak değerledirebiliriz.

Zermatt

Sadece trenle erişilebilen, motorlu araç trafiğine kapalı muhteşem mimarisi ve büyüleyici manzaraları bir yana Zermatt, adrenalin arayan kayakçıların ve dağcıların mabedi olarak gösterilebilir. Zermatt ‘a girişte ilk göze çarpan kuşkusuz 3899 metre yüksekliğiyle Avrupa’nın teleferikle ulaşılabilen en yüksek tepesi Matterhorn.

matterhorn tepesi

Alplerin kayakta yükselen yıldızı diyebileceğimiz Zermatt, kayak turları nın son yıllardaki en gözde bölgesi. Ünlü Toblerone çikolatalarının ambalajı üzerinde gördüğünüz Mattehorn Dağı, Zermatt için kayak severleri buraya çekmek için bulunmaz bir nimet. İsviçre ve İtalya Alpleri’nin 360 derece panoramik manzaralarıyla adeta nefesleri kesen Mattehorn tepesi, kayak tutkunlarını kendine hayran bırakmayı başarıyor. Zermatt, kayak merkezleri ve pistleriyle, özellikle iyi kayakçılar ve off-pist severler için muazzam rotalar sunuyor.

Zermatt Kayak Turları Tıklayın yerinizi ayırtın

zermatt hotel

Kayak zevkinin yanında bir çok alternatif de sunan Zermatt, gurme lezzetler ile gastronomi keyfi, şık otelleri & spa seçenekleri, doğa yürüyüşleri, müzeleri, sanat galerileri ve etkileyici mimarisiyle adeta masallardan çıkmış gibi bir yer. 1944 yılında kurulmuş Matterhorn Müzesi, İsviçre’ye has çakı, saat, çikolata dükkanlarının yer aldığı Bahnhofstrasse caddesi, Zermatt rasathanesine ev sahipliği yapan ve tren yolculuğu sırasında büyüleyici manzaraları gözlemleyebileceğiniz Gornergrat tepesi, Zermatt Turları sırasında mutlaka görülmeli.

Daha Fazla İsviçre Kayak Turları İçin Tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dağ evi, İsviçre, İsviçre Alpleri, İsviçre Kayak, İsviçre Kayak Merkezleri, İsviçre Kayak Turları, Kayak turları, matterhorn, Matterhorn Dağı, Matterhorn kayak, Matterhorn kayak merkezi, Matterhorn kayak turu, Yurt dışı kayak turları, zermatt, Zermatt alpler, Zermatt isviçre, Zermatt kayak, Zermatt Kayak Turları, Zermatt tatil,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları