Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Zelve’de tarihi karar, Kültür ve Turizm Bakanlığı şimdi ne yapacak?

02 Ekim, 2009 | 16:16

Zelve İnşaat Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sit alanı olan Nevşehir’deki Zelve Vadisi’nde Peribacalarının hemen yanında başlattığı betonarme bina inşaatında önemli bir gelişme yaşandı.

1995 yılında planlanan ve bu yıl uygulamaya konulan proje, AK Parti’li Avanos Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı da karşı karşıya getirmiş, belediye inşaatı mühürlemişti.

Kızılırmak Avanos gazetesinin haberine göre ise Zelve örenyeri girişinde yapılan çirkin betonlaşmaya Avanos Belediyesi yıkım kararı aldı.

Kararın ilgili kurumlara bildirilerek 1 aylık sürede yıkımın gerçekleştirilmesinin istendiği belirtildi.

AKP’li Avanos Belediyesi’nin bu hamlesinden sonra Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ve bakanlığın tepkisi merakla bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AKP, Avanos, Avanos Belediyesi, Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Peribacaları, Peribacaları inşaat, Peribacalarının dibinde inşaat, Turizm Haberleri, Zelve, Zelve İnşaat, Zelve Örenyeri, Zelve Vadisi, Zelve'de inşaat, Zelve'de Turizm Bakanlığı inşaatı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları