Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Zanzibar’daki Changuu Adası dev kaplumbağalara ev sahipliği yapıyor

28 Ağustos, 2018 | 13:15

Zanzibar'daki Changuu Adası dev kaplumbağalara ev sahipliği yapıyor

Zanzibar’daki Changuu Adası dev kaplumbağalara ev sahipliği yapıyor. Hint Okyanusu’nun turkuaz mavisi suları, beyaz kumsalları ve yemyeşil ormanlarıyla Tanzanya’nın yarı özerk bölgesi Zanzibar’da bulunan Changuu Adası, dev kaplumbağaları ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Hint Okyanusu’nun turkuaz mavisi suları, beyaz kumsalları ve yemyeşil ormanlarıyla Tanzanya‘nın yarı özerk bölgesi Zanzibar‘da bulunan Changuu Adası, dev kaplumbağaları ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Changuu Adası, tatil cenneti Zanzibar'a 5,6 kilometre uzaklıkta

Zanzibar’daki Changuu Adası dev kaplumbağalara ev sahipliği yapıyor

Dev kaplumbağaların dünya üzerinde yaşadığı birkaç adadan biri olma özelliğini taşıyan egzotik Changuu Adası, tatil cenneti Zanzibar’a 5,6 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Afrika’nın muhteşem güzelliklerini barındıran, balayı çiftlerinin yeni gözdesi Zanzibar, turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Tanzanya’nın bu harika tatil yerine gelen turistler, ahşap botlarla ulaştıkları Changuu Adası’nda dev kaplumbağaları elleriyle besliyor.

Tanzanya hükümetinin turizm amaçlı işlettiği Changuu Adası’nda bakımları yapılan kaplumbağaların yaşları kabuklarının üzerinde yazılı. Gün boyu ziyaretçilerin marul ve meyvelerle beslediği dev kaplumbağalar, yumurtlama dönemi geldiğinde adadaki bataklıklara çekiliyorlar.

Prison Island ya da Kaplumbağa Adası olarak biliniyor

“Köle Pazarı” Kaplumbağa Adası

Haritalarda adanın adı Changuu olarak geçse de turistler tarafından daha çok Prison Island ya da Kaplumbağa Adası olarak biliniyor. Changuu Adası, en yaşlısı 193 yaşında olan dev kaplumbağalara ev sahipliği yaparak dünyanın ilgisini üzerine çekiyor.

WTS ile Zanzibar Turları sizi bekliyor.

Changuu Adası’nın Prison Island olarak adlandırılmasının en önemli nedeni ise tarihine dayanmakta. Adada, 19. yüzyıldan kalma “köle pazarı” ve “köle hapishanesi” bulunuyordu. İnsanların alınıp satıldığı, günümüzde ise müze ve otel olarak kullanılan binaların duvarları adeta tarihte yaşanan acıların izlerini taşıyor.

Ada son olarak Afrika’nın bir çok ülkesine yayılan sarı humma hastalığı nedeni ile karantina adasına çevriliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Changuu Adası, dev kaplumbağa, Hint Okyanusu, Kaplumbağa Adası, Prison Island, Tanzanya, Zanzibar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları