Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Zanzibar balayı turları çiftlerin gözdesi

24 Haziran, 2018 | 15:30

Zanzibar Balayı Turları Baharat Kokulu Ada olarak da bilinen Zanzibar, Balayı Turları ile ünlü Afrika’nın doğu kıyısında konumlanmış bir ada ülkesi.

Zanzibar, ana ada ‘Zangibar’ ve ‘Pemba Adası’ olmak üzere iki adadan oluşuyor. Zanzibar ekonomisinin büyük bölümünü baharatlar ve turizm oluşturuyor. Bu nedenle adada görülmeye değer bir çok baharat bahçesi bulunmakta. Zanzibar adası, bembeyaz sahilleri, tropik bitki örtüsü ve kartpostal güzelliğindeki manzaralarıyla bir turizm cenneti olmaktan da geri kalmıyor.

Zanzibar Balayı Turları

Ülke ekonomisine katkısı bir hayli fazla olan turizm gelirlerinin büyük kısmını ise balayı çiftleri oluşturuyor. Turkuvaz deniz, beyaz kum, tropik iklim; Bir balayı turunda aranan tüm kriterler Zanzibar adasından mevcut. Adaya ayak bastığınız andan itibaren sürekli gülümseyen ve sizle iletişim kurmak isteyen Zanzibar halkı oldukça sıcakkanlı.

Zanzibar Balayı Turları için en uygun zaman

Zanzibar Adası Balayı Turu için en uygun zaman ne zaman diye düşünmenizi gerek yok. Adada yılın her mevsimi sıcak ve balayına uygun. Türkiye’ye pek fazla uzak olmaması, saat dilimlerimizin aynı olması, her keseye uygun olması lüks otellerinin yanında ekonomik ağaç evler ve barakalar balayı çiftleri için adayı cazip hale getiriyor. Adada balayı için en ideal oteller, 5 yıldızlı Double Tree Hilton Zanzibar ve Melia Zanzibar. Adaya ulaşım THY’nin İstanbul-Darüsselam seferleri sonrası aktarma ile Zanzibar adasına geçişle sağlanıyor.

Zanzibar Balayı Otelleri Detaylar için Tıklayın

Zanzibar Balayı Turları

Zanzibar Balayı Turları Başkent Stone Town

Yıllar öncesinden günümüze kadar hiç değişmeden gelen başkent Stone Town, tarihi binaları ve sokaklarıyla UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Stone Town, birkaç saatte gezilebilecek küçük bir yerleşim alanı olması ve Afrika tarihine ışık tutan yüzüyle eminiz ki balayı turunuza renk katacaktır.

Zanzibar Balayı Turları ile deniz ve güneşten dahası da var

Deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen balayı çiftleri için en ideal bölgelerden olan Zanzibar adasından yunuslarla yüzme, baharat bahçesi turu, Subasar orman safarisi gibi aktiviteler de balayınız için unutulmaz bir deneyim olabilir. Rock müzik efsanesi Freddie Mercury’nin de doğum yeri olan Zanzibar’da usta sanatçının doğduğu ev ziyaret edilebilecek yerler arasında. Peace Memorial Müzesi, Saray Müzesi, Tarihi Dispanser binası ve Forodhani Bahçesi adada görülmesi gereken yerlerden sadece bir kaçı.

Zanzibar Freddie Mercury

Zanzibar Balayı Turları lezzetleri

Zanzibar adası yeme içme çeşitliliği açısından oldukça zengin. Adada, kendine has tatların yanı sıra sushi ile Hint mutfağının muhteşem lezzetlerini de görmek mümkün. Sokak tezgahlarında yapılan Zanzibar’a özgü Afrika pizzası, çeşitli sebzelerden yapılmış belki de ilk defa göreceğiniz yiyecekler ve tropik meyvelerin harmanlandığı içecekleriyle ada bir hayli zengin bir menüye sahip.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, Balayı Otelleri, Balayı Tatili, balayı turları, Pemba Adası, Zanzibar, Zanzibar Balayı Turları, Zanzibar otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları