Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Zakynthos’ta Caretta Caretta zamanı

01 Ağustos, 2017 | 12:13

Yunanistan’ın muhteşem doğasıyla olduğu kadar kaplumbağalarıyla da ünlü Zakynthos Adasında ilk kaplumbağa yavruları görünmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan deniz kaplumbağalarının korunması için gönüllü topluluklar da çalışmalara başladı. Görülen ilk yavrularla birlikte Zakynthos’ta kuluçka mevsimi resmen başlarken, yetkililer turistlere gerekli uyarılarda bulunuyor.

Zakynthos’ta Caretta Caretta zamanı

Caretta-caretta kaplumbağalarının ilk izlerinin 21 Temmuz’da Zakynthos adasındaki Sekani sahilindeki gönüllüler tarafından görüldüğü ve sezonun başlangıcını işaret ettiğini söyleyen yetkililer, her geçen gün yavru sayısının daha da fazlalaşacağını belirtti.

Kaplumbağalar için çalışan gönüllüler, plaj ziyaretçilerine, yuvalarından çıktıklarında bebek kaplumbağalarına müdahale etmemelerini tavsiye ettiler ve şu uyarılarda bulundular;

“Gün boyu kaplumbağaları gördüğünüzde, yardım etmenizin tek yolu, hayvanları gölgede bırakacak şekilde durmanız. Onları ıslatmamak çok önemlidir; çünkü suyla temas onları denizde olduklarına inandırabilir. Ayrıca, onları denize götürmeye ya da dokunmaya kalkışmayın, çünkü denize varışlarındaki yolculukları yüzgeçlerini güçlendirmek için önemlidir.”

Zakynthos’un güney sahili, Yunanistan’ın en büyük Caretta Caretta yuvalanma bölgesi durumunda.

Sizler de bu eşsiz manzaraya tanıklık etmek isterseniz Yunanistan’ın önemli tur operatörlerinden WTS‘nin Zakynthos Adası Turları‘na 3 gecesi 49 €‘dan başlayan fiyatlarla katılabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Caretta Caretta, Kaplumbağa, Yunan Adaları, Yunanistan, Zakynthos, Zakynthos Adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları