Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yüzen şehir Venedik’te karnaval sürüyor

02 Şubat, 2016 | 11:54

Yüzen şehir Venedik'te karnaval sürüyor İtalya’nın kanallar şehri Venedik’te karnaval heyecanı tüm hızıyla devam ediyor / Yüzen şehir Venedik’te karnaval sürüyor

Bu yıl sanat yönetmenliğini modacı Marco Maccapani’nin üstlendiği Venedik Karnavalı, sanat ve geleneklere adandı. Görkemli maske ve kostümleriyle ünlü karnaval, 9 Şubat’a kadar devam edecek.

İstanbul’un kardeş şehri, kanallarıyla ünlü Venedik şu sıralar renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 23 Ocak’ta başlayan Venedik Karnavalı, 9 Şubat’a kadar devam edecek. 1094 yılında Carnevale di Venezia ismiyle resmiyet kazanan dünyaca ünlü Venedik Karnavalı, ilk etkinliğini 1286 yılında gerçekleştirdi. Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan bilinen Venedik’in bütün semt meydanlarında yapılacak eğlencelerde, sokaklarda rengarenk kostümlü ve maskeli karnavalcılar, müzik eşliğinde dans ederek karnavalı kutluoyor.

Her yer rengarenk

Karnaval mevsiminde Venedik’i dünyanın dört bir yanından turistler ziyaret edip, eğlencelere ortak oluyor. Karnaval süresince yerli ve yabancı turistlerin eski dönemlere ait kostümleri ve maskeleri belirli süre kiralayarak giyip, kent sokaklarında gezmeleri, Venedik’te tarihi bir atmosfer yaratıyor. Kentte karnaval boyunca 117 farklı etkinlik düzenlenecek. Venedik, opera, tiyatro, konser salonlarında tertiplenen maskeli balolara katılanlar, rengarenk kostümler içinde karnavalın tadını çıkarıyor. Kentin ünlü meydanlarında ise en güzel kostüm ve maskeli karnavalcıları çeşitli ödüller bekliyor.

Karnaval bahane gondol turu şahane

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Venedik’e gelmişken Büyük Kanal’da gondolla dolaşıp, görkemli sarayları görün. San Marco Meydanı, Dükler Sarayı, çevredeki adaları da turunuza dahil edebilirsiniz. Peggy Guggenheim’ın ömrünü adadığı koleksiyonunun yer aldığı Guggenheim Evi ve Guggenheim Müzesi ile Venedik gotiği ve rönesansının en önemli sanatçılarının eserlerini barındıran Academia Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Istakozlu makarna ya da risotto yemeden de olmaz (SABAH).

Venedik Karnavalı devam ediyor, Tıklayın bu renkli şölene siz de katılın

venedik

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya Karnaval, Venedik, Venedik italya, Venedik italya karnaval, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı turu, Venedik tatili, Venedik turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları