Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yüzen şehir Alanya’da

18 Ağustos, 2011 | 16:55

Yüzen şehir unvanını taşıyan ‘Costa Mediterranea’ gemisi Alanya ‘da.

Dünyanın en büyük 6. kruvaziyer gemisi ‘Costa Mediterranea’ 2 bin 594 yolcusu ile Alanya’ya demir attı.

İtalyan, Fransız, İspanyol ve Rus ağırlıklı toplam 33 ülkeden turistlerle yola çıkan ‘Costa Mediterranea’ gemisi, 3 gün önce İtalya Saravona Limanı’ndan demir aldıktan sonra Alanya Limanı’na geldi.

14 katlı lüks kruvaziyer gemisi ‘Costa Mediterranea’ yolcuları bugün akşam saatlerine kadar Alanya Kalesi, Dim Çayı, Kızılkule ve turistik yerleri ziyaret edecek. Bazı turistlerde şehir çarşısını gezerek alışveriş yaptı. Karavan Turizm’in Akdeniz Bölge Müdürü Sami Simi, ‘Costa Mediterranea’ gemisinin eylül ayının 12’sinde tekrar turist getireceğini söyledi.

Her yıl Alanya’ya 6 sefer yaparak turist getirdiklerini belirten Sami Simi, getirilen turistlerin Türkiye’ye çok büyük ekonomik katkısı olduğunu söyledi. Simi, hem tanıtım hem de ekonomik olarak Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan kruvaziyer gemilerinin özellikle esnafa katsının büyük olduğunu ifade etti. Ortalama 2 bin 500 kişiden yılda 17 bin civarında turisti Alanya’ya getirip ziyaret ettirdiklerini belirten Simi, ‘Costa Mediterranea’ gemisinin bugün akşam saat 07.00’de hareket ederek sabah aynı saatte Marmaris Limanı’na demir atacağını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Bölge Müdürü Sami Simi, Alanya, Alanya Kalesi, Alanya Turist, Costa Mediterranea, Costa Mediterranea gemisi, Dim Çayı, Kızılkule, Sami Simi, Yüzen şehir, Yüzen şehir Alanya, Yüzen şehir Alanyada,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları