Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yüzen şehir Alanya’da

18 Ağustos, 2011 | 16:55

Yüzen şehir unvanını taşıyan ‘Costa Mediterranea’ gemisi Alanya ‘da.

Dünyanın en büyük 6. kruvaziyer gemisi ‘Costa Mediterranea’ 2 bin 594 yolcusu ile Alanya’ya demir attı.

İtalyan, Fransız, İspanyol ve Rus ağırlıklı toplam 33 ülkeden turistlerle yola çıkan ‘Costa Mediterranea’ gemisi, 3 gün önce İtalya Saravona Limanı’ndan demir aldıktan sonra Alanya Limanı’na geldi.

14 katlı lüks kruvaziyer gemisi ‘Costa Mediterranea’ yolcuları bugün akşam saatlerine kadar Alanya Kalesi, Dim Çayı, Kızılkule ve turistik yerleri ziyaret edecek. Bazı turistlerde şehir çarşısını gezerek alışveriş yaptı. Karavan Turizm’in Akdeniz Bölge Müdürü Sami Simi, ‘Costa Mediterranea’ gemisinin eylül ayının 12’sinde tekrar turist getireceğini söyledi.

Her yıl Alanya’ya 6 sefer yaparak turist getirdiklerini belirten Sami Simi, getirilen turistlerin Türkiye’ye çok büyük ekonomik katkısı olduğunu söyledi. Simi, hem tanıtım hem de ekonomik olarak Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan kruvaziyer gemilerinin özellikle esnafa katsının büyük olduğunu ifade etti. Ortalama 2 bin 500 kişiden yılda 17 bin civarında turisti Alanya’ya getirip ziyaret ettirdiklerini belirten Simi, ‘Costa Mediterranea’ gemisinin bugün akşam saat 07.00’de hareket ederek sabah aynı saatte Marmaris Limanı’na demir atacağını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Bölge Müdürü Sami Simi, Alanya, Alanya Kalesi, Alanya Turist, Costa Mediterranea, Costa Mediterranea gemisi, Dim Çayı, Kızılkule, Sami Simi, Yüzen şehir, Yüzen şehir Alanya, Yüzen şehir Alanyada,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları