Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yuva Beldesi’nde kültür turizmi

16 Şubat, 2013 | 12:27

Yuva Beldesi'nde kültür turizmi Yuva beldesi eko, kültür ve yayla turizminde cazibe merkezi olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım” projesi, Antalya’nın Elmalı ilçesine bağlı Yuva beldesinde hayat buluyor.

Yuva Belediyesi, asırlık evleri restore ettirerek kültür, tarih ve eko turizme açıyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Şahin, Antalya’nın ikinci Safranbolu’su olan Elmalı’da tarihî köy evlerinin restorasyonuyla bölgede çiftlik evi, kültür, tarih, yayla ve kırsal alan turizmini yaygınlaştıracaklarını ifade etti.

Başkan Şahin, yaptığı açıklamada bozulmayan tarih dokusu, binlerce yıllık geçmişi ve iklim yapısıyla Yuva’nın, UNESCO’nun dünyanın en yaşanılır yerleri arasında gösterdiği beldelerden biri olduğunu kaydetti.

Şahin, “Tarihî konaklarımızla dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı turistleri ağırlamak istiyoruz. Yuva, önümüzdeki yıllarda yayla ve eko turizminin öncüsü olacaktır. On tane konağımızda, yerli ve yabancı turistleri tarihî bir yolculuğa çıkarmak istiyoruz. Tanıtımlarla Yuva’yı eko, kültür ve yayla turizminde cazibe merkezi yapacağız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya elmalı ilçesi, elmalı ilçesi, Hüseyin Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım, Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım projesi, turizm heberleri, Yuva beldesi, Yuva beldesi turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları