Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yuva Beldesi’nde kültür turizmi

16 Şubat, 2013 | 12:27

Yuva Beldesi'nde kültür turizmi Yuva beldesi eko, kültür ve yayla turizminde cazibe merkezi olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım” projesi, Antalya’nın Elmalı ilçesine bağlı Yuva beldesinde hayat buluyor.

Yuva Belediyesi, asırlık evleri restore ettirerek kültür, tarih ve eko turizme açıyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Şahin, Antalya’nın ikinci Safranbolu’su olan Elmalı’da tarihî köy evlerinin restorasyonuyla bölgede çiftlik evi, kültür, tarih, yayla ve kırsal alan turizmini yaygınlaştıracaklarını ifade etti.

Başkan Şahin, yaptığı açıklamada bozulmayan tarih dokusu, binlerce yıllık geçmişi ve iklim yapısıyla Yuva’nın, UNESCO’nun dünyanın en yaşanılır yerleri arasında gösterdiği beldelerden biri olduğunu kaydetti.

Şahin, “Tarihî konaklarımızla dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı turistleri ağırlamak istiyoruz. Yuva, önümüzdeki yıllarda yayla ve eko turizminin öncüsü olacaktır. On tane konağımızda, yerli ve yabancı turistleri tarihî bir yolculuğa çıkarmak istiyoruz. Tanıtımlarla Yuva’yı eko, kültür ve yayla turizminde cazibe merkezi yapacağız.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya elmalı ilçesi, elmalı ilçesi, Hüseyin Şahin, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım, Torosların Doğal Güzelliklerinde Buluşalım projesi, turizm heberleri, Yuva beldesi, Yuva beldesi turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları