Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yurtdışı turlarında en çok neleri özlüyoruz?

25 Eylül, 2014 | 08:22

Türklerin yurtdışı seyahatlerinde en çok neleri özlediği araştırıldı. Sonuçlara göre, yemeklerin yanında ekmek yemeyi özlüyoruz.

1000 katılımcıyla gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre Türkler, yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında “ekmek” yemeyi özlüyor. Yurtdışı tur fırsatlarını değerlendiren tatilciler, ekmeğin yanı sıra Türkiye’nin iklimi, geç yenen yemekler, Türk dizileri ve futbol maçları da yurtdışı tatillerinde özlemini çektiğimiz şeyler arasında yer alıyor.

Avrupa’nın bazı ülkelerinde de yemeklerin yanında ekmek tüketilse de Türkler ekmek tutkusunda rakip tanımıyor. Skyscanner’ın 1000 katılımcı ile gerçekleştirdiği en son ankete göre, Türkler yurtdışı seyahatlerinde en çok yemeklerin yanında ekmek yemeyi özlüyor. Guinness rekorlar kitabına göre, kişi başı en çok ekmek tüketilen ülkenin Türkiye olması da anketin sonuçlarını destekler nitelikte. En çok özlenenler listesinin ikinci ve üçüncü sırasında ise Türkiye’nin iklimi ve akşam geç saatlerde yenen yemekler yer alıyor.

Yurtdışında da Televizyonsuz Yapamıyoruz

Türklerin TV alışkanlıkları yurtdışı seyahatlerinde de ön plana çıkıyor. Anket katılımcılarının %60’ının otel odasında televizyon olması gerektiğini belirtmesi, en çok özlenenler listesinde Türk dizilerinin dördüncü, futbol maçlarının da beşinci sırada yer alması, Türklerin televizyona olan düşkünlüğünü açıkça ortaya koyuyor. Araştırma erkeklerin futbolu kadınların ise dizileri izlemeyi özlediklerine işaret ediyor. Kadın katılımcıların en az özledikleri şeyler arasında ise futbol maçları bulunuyor.

Türklerin Yurtdışı Seyahatlerinde En Çok Özledikleri:

1. Yemeklerin yanında ekmek tüketmek
2. Türkiye’nin iklimi
3. Geç yenilen akşam yemekleri
4. Türk dizileri ve TV programları
5. Futbol maçları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Guinness Rekorlar Kitabı, Skyscanner, Skyscanner araştırma, Skyscanner araştırmları, Skyscanner haberleri, Türkler yurtdışı seyahati, Türkler yurtdışı turu, yurtdışı anket, yurtdışı seyahatleri, yurtdışı seyahatleri araştırma, yurtdışı turları neler yapılır, yurtdışı turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları