Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yurt İçi Seyahat Harcalamaları 4,5 Milyar Lira

05 Kasım, 2016 | 10:33

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı son rakamlara göre, yurt içi seyahat harcamaları 4,5 milyar liraya yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı son rakamlara göre, yurt içi seyahat harcamaları 4,5 milyar liraya yükseldi.

TÜİK, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarından oluşan ‘Hanehalkı Yurt İçi Turizm‘ raporunu yayınladı. Rapora göre, II. çeyrekte, yurt içinde ikamet eden 9 milyon 683 bin kişi seyahate çıktı. Seyahate çıkanların bir ve daha fazla geceleme kaydı ile ülke içinde yaptıkları toplam seyahat sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %7,3 azaldı.

Seyahate çıkanlar, ortalama 372 TL harcadı

Bu çeyrekte seyahate çıkanlar 83 milyon 437 bin geceleme yaptı. Ortalama geceleme sayısı 6,9 gece, seyahat başına yapılan ortalama harcama ise 372 TL oldu.

Seyahate çıkanlar, 4 milyar 500 milyon 403 bin TL harcadı

Yerli turistlerin, yurt içinde yaptıkları seyahat harcamaları 2016 yılının II. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %2,8 artarak 4 milyar 500 milyon 403 bin TL olarak gerçekleşti.

Seyahat harcamaları, kişisel veya paket tur harcamaları olarak yapıldı. Yurt içi turizm harcamasının %91’ini kişisel, %9’unu ise paket tur harcamaları oluşturdu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Seyahat, Tatil, Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları