Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yurt dışına yerleşme planları olanlar bu listeyi kesinlikle okumalısınız

22 Haziran, 2016 | 11:31

Hong Kong Araştırma şirketi Mercer, küresel çapta yerlisi olmayan için yaşamın en pahalı olduğu şehirleri sıraladı.

Mercer insan hakları ve danışmanlık firmasının hazırladığı listeye göre dünyanın en pahalı kenti Hong Kong. Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Hong Kong’da özellikle kur dalgalanması yüzünden bu durumun kenti ziyaret eden yabancılara pahalıya neden olduğu belirtildi.

Pahalı kentler listesinde Hong Kong’u Angola’nın başkenti Luanda takip ediyor. Kent yabancılar için son üç yıldır dünyanın en pahalı kenti listesinde başı çekiyordu.

Listede üçüncü sırada Zürih, dördüncü sırada Singapur, beşinci sırada ise Tokyo bulunuyor. Tokyo’yu ise sırasıyla Kinshasa, Şanghay, Cenevre, N’Djamena (Çad), Pekin ve New York izliyor.

Toplam 209 ülkenin bulunduğu ‘dünyanın en pahalı kentler’ listesinin son sırasında ise Namibya’nın başkenti Windhoek bulunuyor. Windhoek’in yanı sıra en son sıralarda yer alan kentler sırasıyla Cape Town, Bişkek, Blantyre (Malavi), Johannesburg, Minsk, Tunus, Karaçi, Gaborone (Botsvana) ve Lusaka (Zambiya).

İstanbul 101. sırada

İstanbul en pahalı kentleri kapsayan 209 kentin bulunduğu listede 101’inci sırada yer alıyor. Listede Moskova 67., Prag 124., Riga 114’üncü sırada. ABD’nin San Francisco, Los Angeles ve Chicago gibi kentleri de listenin ilk otuzunda yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
en pahalı kentler, Hong Kong, Luanda, Mercer, pahallı kentler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları