Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yurt dışına çıkmak isteyenlerin başı vize dolandırıcıları ile dertte!

07 Kasım, 2018 | 16:53

Yurt dışına çıkmak isteyenlerin başı vize dolandırıcıları ile dertte!

Yurt dışına çıkmak isteyenlerin başı vize dolandırıcıları ile dertte. Dolandırıcılar, arama motorlarına verdikleri reklamlara kendi kurdukları ‘resmi görünümlü internet sitelerinin’ aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlıyor.

Şimdi de vize dolandırıcıları insanları mağdur etmeye başladı. İnternette arama motorlarına verdikleri reklamlara kendi kurdukları ‘resmi görünümlü internet sitelerinin’ aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlayan dolandırıcılar, yurt dışına çıkmak isteyenleri dolandırıyor.

Yurt dışına çıkmak isteyenlerin başı vize dolandırıcıları ile dertte!

Tüketiciler, dolandırıcıların yaptığı internete girdiklerinde gördükleri ilk siteye girerek hem parasını kaptırıyor hem de kişisel bilgilerini güvenilir olmayan kişilerle paylaşmış oluyor.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, vize randevusunu aldığını düşünerek dolandırılan vatandaşlardan birinin başından geçenler şöyle:

“Macaristan’a gitmek için vize randevusu almak istedim. İnternete Macaristan vizesi yazdım. İlk çıkan siteye giriş yaptım. İsmimi ve telefon bilgimi verdim. Daha sonrasında bana geri dönüş yaptılar. Bir banka IBAN numarası verdiler. İki kişinin vize işlemleri için 1300 TL yatırmam gerektiğini söylediler. Ayrıca gelecek cuma günü için randevu verdiler.

Ben de bankaya giderek verdikleri hesap numarasına para yatırdım. Sonrasında Macaristan turunu satın aldığım tur şirketine giderek eksik evrakımın olup olmadığını öğrenmek istedim. Oraya gidince tur şirketinin çalışanı dolandırıldığımı anladı. Tekrar internet sitesinde yazan numaradan iletişime geçmeye çalıştım ama telefonumu açmadılar.”

Vize alırken bunlara dikkat edin!

Bazı tur şirketinin vize departmanlarında çalışan uzmanlar vize alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini şöyle açıkladı: “Konsoloslukların anlaşmalı olduğu resmi danışma kurumları, İDATA, Vfs Global, As Vize, Bls International, Tls Contact ve Kosmos’dur. Eğer tüketici internet sitesi üzerinden başvuru yapacaksa bu kurumların resmi internet sitesi üzerinden işlem yaptığına emin olmalı. Eğer emin olmuyorsa güvenilir tur şirketleri aracılığıyla vize işlemlerini yaptırmalı. ”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A>rama motorları, IBAN, İnternet dolandırıcıları, İnternet siteliri, Tatil, Vize dolandırıcıları, Vize İşlemleri, Yurt dışına çıkmak isteyenler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları