Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yurt Dışına Çıkışlar Azaldı

13 Şubat, 2017 | 15:07

Yurt Dışına Çıkışlar Azaldı

Yaşanan turizm krizinde yalnız yabancı turist kaybedilmedi yurt dışına seyahat eden vatandaş sayısında da büyük gerileme yaşandı.

2016’da turizm pazarında yaşanan kriz sonrası Rusya ve Avrupalı turistler başta olmak üzere ülkeye gelen ziyaretçi sayısında 10 milyonu aşkın bir gerileme vardı.

Turizm pazarında yaşanan bu gerileme sadece yabancı turistlerle sınırlı kalmadı. Son yıllarda özellikle Balkanlar, Yunanistan ve vizesiz ülkelere olan ilginin artmasına rağmen 2016’da yurtdışına seyahat eden Türk vatandaşların sayısında da azalma oldu

Outgoing Pazarı Yüzde 11 Küçüldü

“Türkiye Yurt dışı Seyahat Pazarı 2016” raporuna göre vatandaşların yurtdışında yaptıkları seyahat 2016 yılında yüzde 11 dolayında küçüldü. 2015 yılında 8,7 milyonu bulan yurtdışı seyahatler, 900 bine yakın azalışla 7,8 milyona kadar geriledi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Rusya, Turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları