Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yurt Dışına Çıkışlar Azaldı

13 Şubat, 2017 | 15:07

Yurt Dışına Çıkışlar Azaldı

Yaşanan turizm krizinde yalnız yabancı turist kaybedilmedi yurt dışına seyahat eden vatandaş sayısında da büyük gerileme yaşandı.

2016’da turizm pazarında yaşanan kriz sonrası Rusya ve Avrupalı turistler başta olmak üzere ülkeye gelen ziyaretçi sayısında 10 milyonu aşkın bir gerileme vardı.

Turizm pazarında yaşanan bu gerileme sadece yabancı turistlerle sınırlı kalmadı. Son yıllarda özellikle Balkanlar, Yunanistan ve vizesiz ülkelere olan ilginin artmasına rağmen 2016’da yurtdışına seyahat eden Türk vatandaşların sayısında da azalma oldu

Outgoing Pazarı Yüzde 11 Küçüldü

“Türkiye Yurt dışı Seyahat Pazarı 2016” raporuna göre vatandaşların yurtdışında yaptıkları seyahat 2016 yılında yüzde 11 dolayında küçüldü. 2015 yılında 8,7 milyonu bulan yurtdışı seyahatler, 900 bine yakın azalışla 7,8 milyona kadar geriledi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Rusya, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları