Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yurt dışı çıkışlarına olimpiyat vergisi almaya başlıyorlar!

03 Ocak, 2019 | 18:03

Yurt dışı çıkışlarına olimpiyat vergisi almaya başlıyorlar!

Japonlar, yurt dışı çıkışlarına olimpiyat vergisi almaya başlıyor. Japonya 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kaynak oluşturmak amacıyla yurt dışına uçanlardan vergi almaya başlıyor.

2020 Tokyo Olimpiyatları’na kaynak oluşturmak amacıyla Japon hükümeti yurt dışına uçanlardan vergi almaya başlıyor. Japonya hükümeti, geçen Nisan ayında mecliste kabul edilen ‘yurt dışına çıkış vergisi’ni Pazartesi gününden itibaren uygulamaya başlayacak. Japonya’dan uçak veya gemi ile ayrılan yolcuların 1000 Yen (50 TL) ödeme yapmasını öngören yeni vergiden, 2 yaşın altındaki çocuklar ve transit yolcular muaf tutulacak.

Yeni vergiden elde edilen gelirin, Japonya’ya 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nı izlemeye gelecek ziyaretçiler için yapılacak altyapı çalışmaları ve hizmetlerde kullanılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2020 Tokyo Olimpiyatları, Japon hükümeti, Japonya, Olimpiyat vergisi, Paralimpik Oyunları, Tokyo Olimpiyatları, Yurt dışı vergi, yurt dışına çıkış vergisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları