Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yuri Gagarin Küba’da yaşayacak!

07 Mayıs, 2015 | 06:15

Sovyet kozmonot Yuri Gagarin’in Küba’nın başkenti Havana’da konakladığı otele büstünün dikilmesi planlanıyor.

Rusya Devlet Duması Başkanı Sergey Narışkin liderliğindeki Rus heyet, Havana’daki temasları sırasında Kübalı yetkililere Sovyet kozmonot Yuri Gagarin’in büstünü hediye etti. Büstün, Gagarin’in Havana’da konakladığı Hotel National Havana’ya yerleştirilmesi planlanıyor.

Havana’da gerçekleşen “2. Dünya Savaşı yıllarında SSCB ve Latin Amerika” konulu konferansta konuşan Sergey Narışkin, “Yuri Gagarin, özgürlük adası Küba‘ya karşı özel hisler besliyordu. Küba-Sovyetler Birliği Dostluk Grubu Başkanı olarak da bunu defalarca vurguladı. Gagarin tüm dünyaya insanın gücünün ne kadar sınırsız olduğunu gösterdi. O gerçek bir kahramandı ve başarısını herkes kabul etti” ifadelerini kullandı.

Yuri Gagarin tarafından gerçekleştirilen ilk uzay uçuşu sırasında yaşanan diğer olaylara da dikkat çeken Rus parlamenter, “ABD’nin Küba kıyılarını işgal ettiğini de hatırlayalım. Gagarin’in başarısı ve Amerika’nın utanç verici Küba işgali, geleceğin kimlerin olduğunu kanıtlıyor; Gelecek, barış isteyenlerindir” dedi.

Sovyetler Birliği ve Küba işbirliğinde 1980 yılında gerçekleştirilen ‘Soyuz 38’ uzay programıyla uzaya çıkan ilk Latin Amerikalı olarak tarihe geçen Kübalı kozmonot Arnaldo Tamayo Méndez de Yuri Gagarin’in Küba’ya gerçekleştirdiği ilk ziyaretinde Hotel National Havana’da kaldığını hatırlattı ve otelin salonunda şu anda Gagarin’in fotoğrafının yer aldığını söyledi.

Küba’nın en ünlü otellerinden olan Hotel National Havana’da konaklayan ünlü isimler arasında Yuri Gagarin’in yanı sıra Winston Churchill, Walt Disney ve Frank Sinatra da var (Sputniknews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havana, Havana Küba, Havana küba otelleri, Havana Otelleri, Hotel National Havana, Yuri Gagarin, Yuri Gagarin fidel castro, Yuri Gagarin havana, Yuri Gagarin küba, Yuri Gagarin küba havana, Yuri Gagarin rusya, Yuri Gagarin sovyet,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları