Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunus Emre Enstitüsü, 1 milyon Çinli turist için işbirliği yaptı!

23 Ekim, 2018 | 11:08

Yunus Emre Enstitüsü, 1 milyon Çinli turist için işbirliği yaptı!

Yunus Emre Enstitüsü, 1 milyon Çinli turist için işbirliği yaptı. Çin’in Anhui Eyaleti ile Yunus Emre Enstitüsü arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla Çin’e turizm tanıtım çalışmaları resmen başlatılmış oldu.

Çin’in Anhui Eyaleti ile Yunus Emre Enstitüsü arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla Çin’e turizm tanıtım çalışmaları başladı. 1 milyon Çinli turist hedefine ulaşmakta kararlılığına devam eden Kültür ve Turizm Bakanlığı, Uzakdoğu ülkelerinden Çin, Hindistan, Japonya ve Güney Kore’nin de içinde bulunduğu ülkelerle ilgili turizm planları hayata geçirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu amacı destekleyen çalışmalar da hız kesmeden sürüyor.

Yunus Emre Enstitüsü, 1 milyon Çinli turist için işbirliği yaptı!

Bu bağlamda İstanbul’da, Çin’in Anhui Eyaleti ile Yunus Emre Enstitüsü arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla ülkeye turizm tanıtım çalışmaları resmen başlatılmış oldu. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, 2018’in sonu için Çinli turist sayısında 400 bine ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Yunus Emre Enstitüsü yöneticisi Şeref Ateş, turist sayısını 1 milyona çıkartabilmek adına hava yolu ulaşımının daha da arttırılması gerektiğinin altını çizdi.

Anhui Bölgesi’yle yaptıkları bu anlaşma çerçevesinde onların da Türkiye’ye düzenli bir şekilde turist gönderme taahhüdünde bulunduklarını ifade eden Ateş, “Bu oldukça güzel bir gelişme. Bu bölge Şangay’a yakın ve Çin’in önemli eyaletlerinden biri” ifadelerini kullandı.

Türkiye doğu ve batı arasında köprü vazifesi görüyor

Anhui Turizm Geliştirme Ofisi Başkanı Wan Yixue, Huangshan Turizm Acentesi Genel Müdürü Zhang Dehui, Hefei Şehri Başkan Yardımcısı Wu Chunmei ve Chaohu Şehri Başkanı Zhang Sheng’in katıldığı etkinlikte konuşan Anhui Eyaleti Valisi Speeh By Yang Guangrong ise, Türkiye’nin doğu ve batı arasında köprü vazifesi gördüğünün altını çizdi.

İki ülke arasında kurulan sıcak temaslarda önemli gelişme kaydedildiğini ifade eden Guangrong, yapılan işbirliği ile turizmdeki pazar paylaşımı ve iş ortaklıklarının daha da artacağını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 milyon Çinli turist, Anhui Eyaleti, Anhui Turizm Geliştirme Ofisi Başkanı Wan Yixue, Hefei Şehri Başkan Yardımcısı Wu Chunmei ve Chaohu Şehri Başkanı Zhang Sheng, Huangshan Turizm Acentesi Genel Müdürü Zhang Dehui, Şeref Ateş, Yunus Emre Enstitüsü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları