Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanlılardan Ayvalık’a Yoğun İlgi

16 Mayıs, 2017 | 10:11
Midilli Adası - Ayvalık Seferleri

Midilli Adası – Ayvalık Seferleri

 

Midilli Adasında Yaşayan Yunan Vatandaşları Ayvalık’a Yoğun İlgi Gösteriyor

Midilli Adasında yaşayan Yunan Vatandaşları, semt pazarından alışveriş yapmak için her perşembe feribotla Balıkesir’in Ayvalık ilçesine geliyor. Kuzey Ege’nin turizm merkezlerinden Ayvalık’ta perşembe günleri kurulan, bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği semt pazarı, Yunanlıların yoğun ilgisiyle ön plana çıkıyor.

 

Ayvalık- Midilli Adası Feribot Seferleri Yoğun İlgi Görüyor

Perşembe günleri Ayvalık Midilli Adası feribot seferleri, perşembe günleri sabahın ilk feribotu ile yoğunluk yaşıyor. Özellikle, Midilli Adasından sabah 9:00’da kalkan ilk feribot ile Ayvalık’a gelen yunan vatandaşları bütün günü burada geçirerek pazarda ve çarşıda harcamalarda bulunuyor. Yunanlıların harcamaları daha çok mutfak, gıda, giyim vb. ürünlerde oluyor. Yunanlılar akşam 18:00 saatlerinde kalkan son feribotları ile adaya geri dönüyorlar.

Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Benhan İbrahim Kantarcı, Midilli Adasından Ayvalık’a gelen yunan turist sayısının 100 bine yaklaştığını dile getirdi. Esnafın bu durumdan oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ayvalık, Midilli adası, Midilli Adası Ayvalık Feribot Seferleri, Yunan Adaları, Yunan Vatandaşları,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları