Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanlılar turizmde vergi kaçağını drone ile durduracak!

26 Eylül, 2018 | 12:11

Yunanlılar turizmde vergi kaçağını drone ile durduracak!

Yunanlılar turizmde vergi kaçağını drone ile durduracak. Yunanistan Maliyesi, dünyaca ünlü turizm adası Santoroni’de vergi kaçakçılığını önlemek için ilginç bir adım attı.

Yunanistan Maliye Bakanlığı ve Sahil Güvenlik, yoğun olarak günübirlik turların yapıldığı ünlü Santorini Adası‘nda vergi kaçakçılığını önlemek için harekete geçti.

Yunanlılar turizmde vergi kaçağını drone ile durduracak

Günübirlik turlar düzenleyen tekneleri dronelarla takip altına alacak olan Yunanlı yetkililer, kısa turlar düzenleyen teknelerin tüm yolculara fatura verip vermediğini kayıt altına bu şekilde alacak.

Turistik gezi teknelerine binen yolcu sayısını dronelar ile tespit etmeyi planlayan Yunanistan Maliye Bakanlığı, böylelikle ibra edilen yolcu sayısı ile gerçek yolcu sayısını karşılaştırarak vergi kaçırılıp kaçırılmadığını tespit edecek.

25 bin euro para cezası kesildi

Bağımsız Kamu Geliri İdaresi, turistik teknelere ne kadar yolcunun bindiğini saymak için ilk defa deneysel olarak kullandıklarını ve çok iyi sonuç aldıklarını ifade ederek, şimdiye kadar 9 turist teknesini kontrol ettiklerini, yanlış yolcu beyanında bulunanlara toplam 25 bin euro para cezası kestiklerini açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bağımsız Kamu Geliri İdaresi, drone, Santoroni, Turistik tekne, Yunan Adaları, Yunanistan, Yunanistan Maliye Bakanlığı, Yunanlılar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları