Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanlı bakan Kountoura: Türkiye’nin durumundan fayda sağlamadık!

05 Aralık, 2018 | 14:15

Yunanlı bakan Kountoura: Türkiye'nin durumundan fayda sağlamadık!

Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura geçtiğimiz yıllarda Türkiye ve Mısır’da yaşanan olaylardan Yunanistan’ın fayda sağlamadığını iddia ederek, “Türkiye ve Mısır’daki jeopolitik kargaşadan hiçbir fayda sağlamadık” dedi.

Bu yıl Yunanistan‘a giden ziyaretçi sayısının geçen yıla kıyasla % 35 arttığını belirten Yunanlı bakan Elena Kountoura geçtiğimiz yıllarda Türkiye ve Mısır’da yaşanan olaylardan Yunanistan’ın fayda sağlamadığını ileri sürdü.

Kountoura: Türkiye’nin durumundan fayda sağlamadık

Yunanlı bakan Elene Kountoura, Yunanistan’ın ve dünyanın önde gelen turizm örgütlerinin katıldığı “Next is today” konferansında ilginç açıklamalarda bulundu. Elene Kountoura, “Son 4 yılda uyguladığımız strateji ile Yunanistan’a gelen ziyaretçi sayısını % 35, turizm gelirlerini ise istikrarlı rekorlarla arttırdık. Şu anda Yunanistan’a olan tatil talebi hiç olmadığı kadar yüksek. Turizm yatırımlarına da büyük ilgi var.” şeklinde konuştu.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Yunanistan Turları sizi bekliyor

Ülkesinin turizm sektöründe yakaladığı başarının Mısır ve Türkiye’deki olaylardan kaynaklandığı yönündeki söylentilere de değinen Yunanlı bakan Kountoura, bu iddiaları yalanlayarak, “Jeopolitik kargaşalardan hiçbir fayda sağlamadık. Türkiye bu yıl seyahat pazarına ger dönerken, Yunanistan’ın herhangi bir sorun yaşamaması da bunun en net göstergesi.” yorumunda bulundu.

“Mısır ve Türkiye’nin toparlanması Yunanistan’ın aleyhine değil”

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü eski genel sekreteri Taleb Rifai ise yaptığı konuşmada, “Komşum için iyi olan benim için de iyi bir şeydir. Mısır ve Türkiye’nin toparlanması Yunanistan’ın aleyhine değil. Elbette ülkeler birbirleriyle kalite, servis ve fiyatta yarışacaklar ancak komşularımızdaki normalleşmeyi bir tehdit olarak görmemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BM Dünya Turizm Örgütü, Elena Kountoura, Next is today, Taleb Rifai, Türkiye ve Mısır, Yunan turizmi, Yunanistan Turizm Bakanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları