Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanlı bakan Kountoura: Türkiye turizm savaşına geri döndü!

02 Ocak, 2018 | 17:37

Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, yeni yılda ülke turizmi ile ilgili bir mesaj yayınladı. Yunanistan turizmi açısından 2018’in 2017’den daha iyi bir yıl olacağını ifade eden Kountoura, Türkiye faktörüne dikkat çekerek, “Türkiye’nin turizm savaşına geri dönmesi Yunanistan turizminin boyutlarını da etkileyecektir.” dedi.

Komşumuz Yunanistan’ın Turizm Bakanı Elena Kountoura, 2018’in Yunanistan turizmi açısından 2017’den daha iyi bir sene olacağını ifade eden Kountoura, Türkiye faktörüne dikkat çekerek, “Türkiye’nin turizm savaşına geri dönmesi Yunanistan turizminin boyutlarını da etkileyecektir.” ifadelerini kullandı.

Kountoura: Sonuçlar Girit ve Santorini’de görülebilir

Elena Kountoura, amaçlarının ülkeyi 365 gün boyunca turizm yapılan dünyanın en büyük turizm destinasyonları arasına sokmak olduğunu belirtti.

Yeni yıl mesajı yayınlayan Yunanlı bakan Elena Kountoura, Yunanistan Turizm Bakanlığı’nın sektörle ilgili uzun vadeli hedeflerinden bahsetti. Ülkeyi 365 gün turizm yapılan dünyanın önde gelen destinasyonları arasına sokmayı hedeflediklerini kaydeden Kountoura, Girit ve Santorini örneklerini vererek, ”Bu bağlamdaki çalışmalarımızın sonuçları Girit ve Santorini’de görülebilir. Bakanlığın amacı, az gelişmiş bölgelerin turizmden daha fazla gelir elde etmesini sağlamak.” dedi.

Girit ve Santorini’de sezonu uzatma çabaları!

Yunanistan turizminin kültür ile bağını kuvvetlendirmek için Yunan Turizm İşletmecileri Derneği (SETE) ile birlikte hareket ettiklerini kaydeden Yunan bakan, ”Girit ve Santorini’de sezonu uzatma çabaları devam ediyor. Girit’e nisan ayında yeni uçuşlarla Almanya’dan 50 bin turist gelecek. Talebi karşılamak için de bölgedeki 8 otel açık kalacak.” yorumunda bulundu.

Turizm Bakanı Kountoura, 2018’in çok daha iyi geçeceğinin altını çizerek, Yeni yıl için gelen sinyaller oldukça pozitif. Yunanistan rezervasyonlarında çift haneli artışlar var. Bunun anlamı şu; 2018 Yunanistan turizmi için 2017’den daha iyi bir yıl olacak” diye konuştu.

“Türkiye turizm savaşına geri dönüyor”

Bu arada Yunanlı turizmciler, getirilen ek vergilerin ve artan maliyetlerin Yunan turizminin rekabet gücünü etkilemesinden endişe ediyorlar. Bununla birlikte, Türkiye’nin turizm savaşına yeniden dönmesi söz konusu. Türkiye’nin oynayacağı rol, Yunan turizminin boyutlarını da etkileyecektir.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Yunanistan Turları sizi bekliyor.

“Net fotoğrafı ITB’de göreceğiz”

Yunanlı turizmciler ayrıca, “Her durumda Yunanistan turizmi için yeni bir yıl başlamış durumda. 2017, ülke turizminin nasıl bir seyir izleyeceği konusunda önemli ipuçları verdi. 2018 ITB Berlin Fuarı, önümüzdeki yılın nasıl olacağına dair net bir fotoğraf sunacaktır.

Turizm gelirlerinde, geceleme ve turist sayısında sürekli yeni rekorlar kırıyoruz. Veriler, bu yılki turizm gelirlerinin 14.5 milyar euroya, ziyaretçi sayısının ise tarihte ilk defa 30 milyona ulaşacağını gösteriyor. Turizm şu anda Yunan ekonomisi için kan bağışçısı durumunda.” yorumlarında bulundular.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Girit, Kountoura, Santorini, Türk turizmi, Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, Yunanistan Turizm Bakanlığı, Yunanistan turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları