Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanlı bakan Kountoura: 2019 Yunanistan turizm tarihinin en iyi yılı!

07 Kasım, 2018 | 13:29

Yunanlı bakan Kountoura: 2019 Yunanistan turizm tarihinin en iyi yılı!

Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, 2019’un Yunanistan turizmi için en iyi yıl olduğunu söyledi. Londra’da düzenlenen World Travel Market’da konuşan Kountoura, turizmin Yunan ekonomisi için küçük bir mucize gerçekleştirdiğini ifade etti.

Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, 2019’un Yunanistan turizmi için en iyi yıl olduğunu söyledi.

Kountoura: 2019 Yunanistan turizm tarihinin en iyi yılı

Londra’da düzenlenen World Travel Market’da konuşan Kountoura, turizmin Yunan ekonomisi için küçük bir mucize gerçekleştirdiğini açıkladı.

Komşu ülke Yunanistan, bu sene sonunda 32 milyon ziyaretçi hedefini aşmayı hedefliyor. Ülkenin turizm gelirlerinde de çift hani artış yaşanıyor. Avrupa ile uzun süre devam eden siyasi müzakereler, ekonomik kriz, jeopolitik zorluklar ve mülteci krizine rağmen Yunanistan son 4 yılda turizmde % 33 büyüme kaydetmekle kalmadı, gelir artışına da rekorlar kırdı.

WTS ile Yunanistan Turları’nın keyfini çıkarın!

2017’de ziyaretçi sayısı 30 milyona ulaşan Yunanistan’a, yüksek talep nedeniyle 2018 yılı için 2 milyonun üzerinde ek koltuk planlandı.

“Yunan turizmi ülke ekonomisinde mucize gerçekleştirdi”

Londra’da düzenlenen World Travel Market’da konuşan Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kountoura, turizmin Yunan ekonomisi için küçük bir mucize gerçekleştirdiğini söyledi. Yunanlı bakan Kountoura, “Turizm sektöründe elde ettiğimiz sonuçlar, 2018’de yüzde 2.1 ve 2019’da yüzde 2.5 büyümesi beklenen Yunanistan ekonomisi için son derece önemli.” şeklinde konuştu.

Yunanistan turizm için özel program gerçekleştirdi

Bu yıl yüzde 10 büyüyen İngiltere pazarının 3.2 milyona ulaşacağını açıklayan Yunanlı Bakan Elena Kountoura, ülkede 4 ve 5 yıldızlı otellerin sayısının arttırılması, kalitenin yükseltilmesi ve sağlık, wellness, golf, MICE, spor alanlarına yatırım çekmek için özel bir program hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Yunanistan’ın kruvaziyer turizmi için orta ve büyük ölçekli 6’dan fazla yeni liman yapacağını ifade eden Kountoura, “Planımız, spesifik programlarla turizmi 365 güne yaymak. Yunan destinasyonları buna hazır. Ayıca, tematik ürünlerimiz için personele eğitim programları da veriyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Elena Kountoura, Kruvaziyer turizmi, World Travel Market, WTM, Yunan ekonomisi, Yunan turizmi, Yunanistan, Yunanistan Turizm Bakanı, Yunanistan turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları