Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanlı Aegean’dan Airbus ile 4 milyar euroluk tarihi anlaşma!

29 Mart, 2018 | 11:06

Aegean Air 4 mielyarlık airbus

Komşu ülke Yunanistan’ın en büyük havayolu şirketi olan Aegean Airlines, filosunu Airbus ile yeniliyor. 12’si opsiyonel olmak üzere verilen 42 adetlik sipariş, ülke havacılık tarihindeki en büyük sipariş olmasının yanında, 4 milyar euro ile ülkedeki kriz sonrası özel sektörün en büyük yatırımlarından biri olmasıyla da dikkat çekiyor.

Aegean, filosunu Airbus ile yeniliyor. 12’si opsiyonel olmak üzere verilen 42 adetlik sipariş, ülke havacılık tarihindeki en büyük sipariş olmasının yanında, 4 milyar euro ile ülkedeki kriz sonrası özel sektörün en büyük yatırımlarından biri olmasıyla da dikkat çekiyor.

Yunanistan havayolu şirketi Aegean Airlines, tek koridorlu yolcu uçağı filosunu yenilemek için dünyanın en büyük üreticilerinden Airbus ile anlaşma sağladı. 12’si opsiyonel, 42 adet Airbus A320neo siparişine imza atan Yunanlı şirket, uçaklar için tam 4 milyar euro ödeyecek.

Aegean’ın 42 uçaklık siparişi bir Yunanlı taşıyıcının tarihteki en büyük alımı olurken, 2010 yılından bu yana yaşanan ekonomik kriz sonrası özel sektörün yaptığı en büyük yatırımlardan biri olmasıyla da dikkat çekmekte.

Aegean net karını % 87 artırmıştı

Star Alliance üyesi olan Yunan şirketi, bir süredir filosunun bakım masraflarını düşürmek için Airbus’un ile birlikte bir diğer dev uçak üreticisi Boeing üretimi 737 MAX seçeneğini de inceliyordu.

Yunanistan’ın bayrak taşıyıcılarından Olympic Airlines’ın da sahibi olan Aegean Airlines, geçtiğimiz sene toplam 13.2 milyon yolcu taşımış ve net karını da % 87 arttırmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aegean, Aegean Airlines, Airbus, Boeing, filosunu Airbus ile yeniliyor, Olympic Airlines, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları