Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistanlı denizciler grevi bir gün daha uzattı!

04 Eylül, 2018 | 10:08

Yunanistanlı denizciler grevi bir gün daha uzattı!

Yunanistanlı denizciler grevi bir gün daha uzattı. Birbirinden güzel Yunan Adaları ile turizmde söz sahibi ülkelerden olan Yunanistan’da denizcilerin grev süresini 48 saate çıkmasıyla 300 binden fazla yolcu olumsuz etkilendi.

Dünya turizm sektörünün önemli ülkelerinden olan Yunanistan’da yaşanan grevler sıkıntı yaratıyor. Denizcilik sektöründe çalışanların grevlerini bir gün daha uzatma kararı almasıyla Yunanistan’da 300 binden fazla kişinin durumdan olumsuz etkilendiği bildirildi.

Yunanistanlı denizciler grevi bir gün daha uzattı!

Yunanistan Denizciler Federasyonu (PNO), toplu sözleşme kapsamında gemi çalışanlarının, maaşlarında daha yüksek zam talep ederek gittikleri grevi, pazarlıkların sonuç vermemesi üzerine bir gün daha uzatma kararı aldı.

Yunanistan Yolcu Gemi İşletmeleri Derneği’nden (SEEN) yapılan açıklamada ise, gemi seferlerinin iki gün iptal edilmesi nedeniyle Yunan Adaları sakinlerinin ve turistlerin de aralarında bulunduğu 300 binden fazla kişinin grevden etkilendiğinin tahmin edildiği ifade edildi.

PNO’dan yapılan açıklamada, 8 yılı aşkın süredir devam eden ekonomik kriz döneminde çalışanlara tatmin edici düzeyde zam yapılmaması dolayısıyla 24 saatlik greve gidildiği duyurulmuştu.

Yunan basınına göre, PNO’nun yüzde 5’lik maaş zammı talebine karşılık, işverenlerin yüzde 2 zam önerisi karşılık bulmadı.

Kurtarma paketi programından son çıkan ülke olan Yunanistan’da, program resmi olarak 20 Ağustos’ta sonlandırılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Denizci grevi, Denizcilik sektörü, PNO, SEEN, Yunan Adaları, Yunanistan, Yunanistan Grev, Yunanistan Yolcu Gemi İşletmeleri Derneği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları