Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’ın Yeni Umudu Gastronomi Turizmi

11 Mart, 2017 | 10:04

santorini saraplari yunanistan

Yunanistan’ın Yeni Umudu Gastronomi Turizmi. Iliana Stegou, Yunanistan’ın şarap gurmesi olduğunu belirtti.

Geçen gün Athens Macedonian News Agency görüşmesinde konuşan Şarap gurmesi  Iliana Stegou şu açıklamalarda bulundu;” Yunanistan’ın önemli bir turizm destinasyonu olduğunu, kültürü, doğası ve iklimi gibi özellikleri ve turist altyapısı ile büyük bir önem taşıdığını” belirtti. Ayrıca, “Yunanistan’ın, zamanında batı dünyasına şarap üreticiliğine öncülük eden bir geçmişi olduğunu, turizm sektörünün son dönemlerde değiştiğini ve turistlerin ilgi alanlarını değiştiğini bu yüzden ülkelerin yeni turizm faaliyetleri ortaya koyması gerektiğini” belirten Stegou,” Yunanistan’ın Gastronomi Turizmine yönelmesi gerektiğini” sözlerine ekledi.

Yunanistan’ın En Güzel Şarapları Hangi Bölgede Bulunur?

1- Santorini

santorini saraplari

Herhangi bir yunan adasında gittiğiniz bir restoran’da dahi ev yapımı şarap size getirilir. Ama belli adalarında lüks restorana gidiyorsanız. Kaliteli yunan şarapları da deneyebilirsiniz. Bir ada var ki Yunanistan’ın en güzel şaraplarını ve kaliteli şaraplarını bu ada üretiyor. Bu yunan adası, Santorini’dir. Santorini bir volkanik adasın olması ve iklim şartları özelliği ile üzüm üretimini kendi başına yapabilen bir ada olma özelliği taşıyor. Santorini şarapları dünya’ya pazarlansa da Yunanistan da daha rahat bulabileceğiniz bir şarap olduğu kesin. Restoranların da ilk olarak önerilen bir şarap’dır. Son dönemde fazla ilgi görmesi nedeni ile dünya pazarlarına daha fazla yönlendirileceği de belirtilmektedir.

 

2- Makendonya Bölgesi

guney makedonya saraplari

Makendonya bölgesi diye anılan bölge Yunanistan’ın içinde bulunduğu ve kuzey Yunanistan ile Makedonya’nın güney tarafında kalan sınır kısmının Yunanistan tarafını oluşturmaktadır. Bu bölgede çıkan şaraplarda Yunanistan’ın en iyi şaraplarından’dır. Kavala ve Selanik şehirlerinde bulabileceğiniz ve tadımı mümkün şaraplardır.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
gastronomi turizmi, Makedonya Bölgesi, Santorini, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları