Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’ın en iyi 10 plajı!

25 Temmuz, 2016 | 12:09

plaj
Dünyanın en uzun on birinci ve çevre kalitesi olarak tam 380 uluslararası Mavi Bayrak sahibi bir ülke olan Yunanistan için en iyi sahilleri seçmek zor bir iş. Sizler için Yunanistan’ın en iyi on plajı seçtik fakat hem ana karada hem de muhteşem yunan adaları‘nda Yunanistan’daki tatiliniz için seçtiğiniz herhangi bir sahil kenarı varış noktasında aklınızı başınızdan alacak diğer sayısız enfes, egzotik, mükemmel plajların da olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Süper Cennet Plajı (Mikanos)

Mikanos’un kristal sularından, altın rengi kumundan, plajlarından, kusursuz organiazsyonlarından söz etmeye gerek bile yok. Ege’nin en iyi plajına sahip olan Süper Cennet Plajı, yarı saydam turkuaz rengindeki suyuyla geniş bir plaja sahip bir koydur.

super-cennet-plaji

Lalaria Plajı (Skiathos)

Lalaria’ya gidip büyülenmeyen yoktur. Ada sık sık en güzel plaj ünvanını kazanarak ününü dünya çapına duyurmayı başarmıştır. Zümrüt suyu ve dik yükselen kayalarının altında bulunan pürüzsüz beyaz çakıl taşları.. Tam bir doğa harikası bir plaj.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sarakiniko Plajı (Milos)

Rüzgarın ve dalgaların etkisiyle muhteşem şekillere dönüşen, tebeşir yumuşak, süt beyazı kayalar. Kıyıdan uzaklaştığınızda mavinin her tonuna girebilen yeşil sulu derin bir körfez. Sarakiniko Plajı sizi kendine aşık edecek!

Sarakiniko-plaj

Kolymbithres Plajı (Paros)

Noussa kıyına sıkışmış muhteşem plajın mavi-yeşil suyu çeşitli boyutlarda, enfes altın koylu şekillere dönüşen pürüzsüz grimsi kayaları ile ünlüdür.

Kolymbithres Plajı

Shipwreck Koy (Navagio) Plajı (Zakynthos)

Karaya oturan muhteşem plaj, dimdik beyaz kayaları, turkuaz renginde muhteşem ferah suyu ve beyaz kumuyla büyüleyici bir ortam oluşturuyor.

EN UYGUN FİYAT GARANTİSİ İLE MUHTEŞEM YUNAN ADALARI TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Shipwreck Koy (Navagio) Plajı, Zakynthos

Myrtos Plajı (Kefalonya)

Assos ve Argostoli arasındaki bu inanılmaz plaj tam anlamıyla nefes kesicidir. Adada tartışmasız en ünlü olan plaj, Yunanistan’ın herhangi bir ilk on listesinde olmazsa olmazdır. Beyaz kum, ince çakıllar, inanılmayacak kadar yüksek uçurumların dibinde masmavi sular – bir kere gördüğünüzde bir daha unutamazsınız.

myrtos-sunset-kefalonia

Kanal D’Amour Plajı(Korfu)

beyaz, oyulmuş kayalar, mağaralar, küçük plajlar, mavi-yeşil su. Olağan dışı oluşumlar arasında, Canal d’Amour ön plana çıkıyor. Kim bu kayanın dar açıklığında yüzerse diğer tarafta aşkı bulacaktır derler.

Kanal Damour Plajı, Korfu

Porto Katsiki Plajı (Lefkas)

Gün batımıyla turuncuya dönen muazzam beyaz kayalıkların dibindeki bu plaj tüm Akdeniz’de en iyi altı plajdan biri seçildi.

Porto Katsiki Plajı, Lefkas

Balos Plajı (Girit)

Akdeniz’de en iyilerden biri olarak değerlendirilen Yunanistan’daki diğer bir en egzotik plaj olan Balos Kissamo yakınında batı Girit boyunca uzanır. Burada toprak pembe ve beyaz olarak parıldar, Venedik kalesiyle Gramvousa adacığı manzaraya masalsı bir not eklerken su, mavi ve yeşilin en büyüleyici tonlarını bir araya getirir.
Balos Plajı, Girit

Voidokoilia Plajı (Mora)

Enfes mavi-yeşil suyu çevreleyen bu beyaz kum sanki teknik ressamın elinden çıkmış gibi şüphe uyandıran mükemmel bir yarım daire gibidir. Arkasındaki bozulmamış çevre de Yunanistan’ın ilk on plajı arasında gösterilmesinin başka bir sebebidir.

Voidokoilia Plajı, Mora
YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adaları, En iyi, Plajları, yunan, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları