Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’dan Mavi Bayrak atağı

16 Mayıs, 2017 | 11:04
Yunanistan - Balos Plajı

Yunanistan – Balos Plajı

Mavi Bayrak’lı plaj sayısında İspanya yıllardır zirvedeki yerini korurken bu yıl Yunanistan ikinciliği, Türkiye ise üçüncü sırayı aldı.

NationalTurk’ün haberine göre 2017 yılında Türkiye’de Mavi Bayrak verilen plaj sayısı 454, marina ise 22 oldu. Son yıllarda Mavi Bayraklı plaj sayısını artıran bir başka ülke komşu Yunanistan ise Mavi Bayraklı plaj sayısını 485’e çıkardı. Yunanistan’da Halkidiki bölgesi 71 Mavi Bayraklı plajıyla ülkenin en temiz deniz bölgesi olarak kayıtlara geçti. Mavi Bayraklı plaj sayısında son yıllarda Yunanistan ile Türkiye’nin yeri sürekli değişirken İspanya’nın birinciliği ise hiç değişmiyor.

Yunanistan’daki tüm Mavi Bayraklı plajlar için tıklayın

Mavi Bayrak Programı uluslararası alanda 1987 yılında, ülkemizde ise 1993 yılında uygulanmaya başladı. Mavi Bayraklı plajların önemli kriterlere sahip olması gerekiyor. Sezon içerisinde 15 gün ara ile deniz suyu analizleri yapılıyor. Ayrıca, plajı kullananların güvenliğini öngören cankurtaran bulundurulması su sporları ile yüzme alanının ayrılması ve acil durum planı, çevre yönetimi ve engellilere modern hareket olanakları sağlanması gerekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mavi Bayrak, Mavi Bayrak sıralaması, Türkiye, Yunanistan, Yunanistan plajları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları