Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’dan Mavi Bayrak atağı

16 Mayıs, 2017 | 11:04
Yunanistan - Balos Plajı

Yunanistan – Balos Plajı

Mavi Bayrak’lı plaj sayısında İspanya yıllardır zirvedeki yerini korurken bu yıl Yunanistan ikinciliği, Türkiye ise üçüncü sırayı aldı.

NationalTurk’ün haberine göre 2017 yılında Türkiye’de Mavi Bayrak verilen plaj sayısı 454, marina ise 22 oldu. Son yıllarda Mavi Bayraklı plaj sayısını artıran bir başka ülke komşu Yunanistan ise Mavi Bayraklı plaj sayısını 485’e çıkardı. Yunanistan’da Halkidiki bölgesi 71 Mavi Bayraklı plajıyla ülkenin en temiz deniz bölgesi olarak kayıtlara geçti. Mavi Bayraklı plaj sayısında son yıllarda Yunanistan ile Türkiye’nin yeri sürekli değişirken İspanya’nın birinciliği ise hiç değişmiyor.

Yunanistan’daki tüm Mavi Bayraklı plajlar için tıklayın

Mavi Bayrak Programı uluslararası alanda 1987 yılında, ülkemizde ise 1993 yılında uygulanmaya başladı. Mavi Bayraklı plajların önemli kriterlere sahip olması gerekiyor. Sezon içerisinde 15 gün ara ile deniz suyu analizleri yapılıyor. Ayrıca, plajı kullananların güvenliğini öngören cankurtaran bulundurulması su sporları ile yüzme alanının ayrılması ve acil durum planı, çevre yönetimi ve engellilere modern hareket olanakları sağlanması gerekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mavi Bayrak, Mavi Bayrak sıralaması, Türkiye, Yunanistan, Yunanistan plajları,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları