Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da Tenea Antik Kenti’nin kalıntıları ortaya çıkarıldı!

14 Kasım, 2018 | 14:16

Yunanistan'da Tenea Antik Kenti'nin kalıntıları ortaya çıkarıldı!

Yunanistan’da Tenea Antik Kenti’nin kalıntıları ortaya çıkarıldı. Yunan arkeologlar, 12. ve 13. yüzyıllarda Truva Savaşı’ndan kurtulanlar tarafından kurulduğu düşünülen yerleşim yerinin kalıntılarını keşfetti.

Yunan arkeologlar, 12. ve 13. yüzyıllarda Truva Savaşı’ndan kurtulanlar tarafından kurulduğu düşünülen Tenea Antik Kenti’nin kalıntılarını keşfetti.

Yunanistan’da Tenea Antik Kenti’nin kalıntıları ortaya çıkarıldı

Yunanistan Kültür Bakanlığı, Yunanistan’ın güneyindeki Peloponnese bölgesindeki Chiliomodi köyü yakınlarında yapılan kazılarda, zengin antik bir şehir olan Tenea’nın ortaya çıkarıldığını duyurdu.

Tenea Antik Kenti’nin konumu tarihsel kaynaklara dayanıyordu. Chiliomodi köyü yakınlarında yapılan kazılarda 2013 yılında başladı.

Tenea Antik Kenti’nde 7 mezar ortaya çıkarıldı

Antik kentte yapılan son kazılarda, Roma dönemi ve Helenistik döneme ait yedi mezar ortaya çıkarılmıştı. Kazı sorumlusu Eleni Korka, şehrin kalıntılarının, asfalt yolların ve mimari yapının gün ışığına çıkmasının önemli olduğunu belirtti.

Eleni Korka ayrıca, kentin çok zengin olduğunu ve kentte 200 nadir sikke bulunduğunu ifade ederek, “Yaşam ve ölüm kalıntıları bulduk ve bütün bunlar bölgenin tarihi ile ilgili bize fikir veriyor. Gelecek yıllarda bize nerede durduğumuzu gösterecek” şeklinde açıklamada bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Chiliomodi, Eleni Korka, Peloponnese, Tenea Antik Kenti', Truva Savaşı, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları