Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da Eğitim Büyüyor

19 Nisan, 2017 | 18:54
Yunanistan Üniversiteleri

Yunanistan Üniversiteleri

Yunanistan’da Eğitim Uluslararası Alanda Büyümeye Devam Ediyor

Kariyer hedefi olan öğrenciler için eğitimlerinde doğru planlama yapmaları çok önemli, özellikle değişen dünya şartları ve ona ayak uydurabilecek meslekleri seçmek kadar, dünya düzenine ayak uyduran Üniversiteleri de seçmek önemli bir karardır. Son yıllarda Yunanistan eğitimde çeşitli yenilikler yaparak, Üniversitelerini dünya sıralamalarında üst sıralara taşımayı başardı. Şu anda dünyanın en iyi üniversitelerinde ilk  500’de 4 Yunan Üniversitesi mevcut. Yunanistan’da eğitim başında Aristoteles Selanik Üniversitesi gelmekte.

Yunanistan’da Eğitim ve Üniversitelerini Yükselişinin Sebebi Nedir?

Yunanistan Üniversitelerinin yükselişe geçmelerinde ki en önemli özellik köklü üniversiteler olması. Aristoteles Üniversitesi 150 yıllık bir üniversite. Atina Üniversitesi ise, 200 yıla yakın bir üniversite olması öne çıkmaktadır. Diğer bir sebebi ise, eğitim çeşitliliği ve sunduğu imkanlardır. Yunan üniversitelerinin bir çok alanda eğitim vermesi ve mezun olan öğrencilerine Avrupa’da çalışma imkanı sağlaması bu açıdan önemli bir faktör olarak görülmekte.

Yunanistan Üniversiteleri Eğitim Sistemi

Yunanistan’da 24 üniversite mevcuttur. Avrupa’da üniversite sistemi 3 veya 3+2 yıl iken, Yunanistan’da ki sistem 4 yıllık olarak Türkiye ile benzerlik göstermektedir. Eğer Yunanca bilmiyorsanız 1 yılda dil eğitimi de verilmektedir. Eğitim süresi boyunca ise İngilizce eğitimi de verilmektedir. Yunanistan da üniversiteler devlete bağlıdır ve eğitim aldığınız sürece devlet üniversitesi tarafından okul masraflarınız karşılanır (Kitap ve Yemekhane).

Yunanistan’ın En Ünlü Üniversiteleri ise,

1- Aristoteles Selanik Üniversitesi

2- Girit Üniversitesi

3- Atina Kapodistrian Üniversitesi

4- Patra Üniversitesi

5- Ulusal Atina Teknoloji Üniversitesi

Yunanistan’da eğitim üzerine ve  Üniversiteleri için, Türkiye’de ve Ortadoğunda satış ve tanıtım yetkisi olan WTS Education firması üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aristoteles Üniversitesi, Üniversite, Yunanistan, Yunanistan'da Eğitim,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları