Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da Eğitim Büyüyor

19 Nisan, 2017 | 18:54
Yunanistan Üniversiteleri

Yunanistan Üniversiteleri

Yunanistan’da Eğitim Uluslararası Alanda Büyümeye Devam Ediyor

Kariyer hedefi olan öğrenciler için eğitimlerinde doğru planlama yapmaları çok önemli, özellikle değişen dünya şartları ve ona ayak uydurabilecek meslekleri seçmek kadar, dünya düzenine ayak uyduran Üniversiteleri de seçmek önemli bir karardır. Son yıllarda Yunanistan eğitimde çeşitli yenilikler yaparak, Üniversitelerini dünya sıralamalarında üst sıralara taşımayı başardı. Şu anda dünyanın en iyi üniversitelerinde ilk  500’de 4 Yunan Üniversitesi mevcut. Yunanistan’da eğitim başında Aristoteles Selanik Üniversitesi gelmekte.

Yunanistan’da Eğitim ve Üniversitelerini Yükselişinin Sebebi Nedir?

Yunanistan Üniversitelerinin yükselişe geçmelerinde ki en önemli özellik köklü üniversiteler olması. Aristoteles Üniversitesi 150 yıllık bir üniversite. Atina Üniversitesi ise, 200 yıla yakın bir üniversite olması öne çıkmaktadır. Diğer bir sebebi ise, eğitim çeşitliliği ve sunduğu imkanlardır. Yunan üniversitelerinin bir çok alanda eğitim vermesi ve mezun olan öğrencilerine Avrupa’da çalışma imkanı sağlaması bu açıdan önemli bir faktör olarak görülmekte.

Yunanistan Üniversiteleri Eğitim Sistemi

Yunanistan’da 24 üniversite mevcuttur. Avrupa’da üniversite sistemi 3 veya 3+2 yıl iken, Yunanistan’da ki sistem 4 yıllık olarak Türkiye ile benzerlik göstermektedir. Eğer Yunanca bilmiyorsanız 1 yılda dil eğitimi de verilmektedir. Eğitim süresi boyunca ise İngilizce eğitimi de verilmektedir. Yunanistan da üniversiteler devlete bağlıdır ve eğitim aldığınız sürece devlet üniversitesi tarafından okul masraflarınız karşılanır (Kitap ve Yemekhane).

Yunanistan’ın En Ünlü Üniversiteleri ise,

1- Aristoteles Selanik Üniversitesi

2- Girit Üniversitesi

3- Atina Kapodistrian Üniversitesi

4- Patra Üniversitesi

5- Ulusal Atina Teknoloji Üniversitesi

Yunanistan’da eğitim üzerine ve  Üniversiteleri için, Türkiye’de ve Ortadoğunda satış ve tanıtım yetkisi olan WTS Education firması üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aristoteles Üniversitesi, Üniversite, Yunanistan, Yunanistan'da Eğitim,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları