Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da 5000 Yıllık Antik Şehir Sualtında Bulundu

31 Temmuz, 2017 | 12:50

Pavlopetri Antik Kenti Yunanistan

Yunanistan’ın güney bölgesi Peloponnese de olan Pavlopetri köyü 5000 yıllık antik bir yunan şehri sualtında bulundu

Yunanistan’da 5000 Yıllık Antik Şehir Sualtında Bulundu

Yunanistan‘ın güneyindeki Peloponnese bölgesinde Pavlopetri adında küçük bir köy bulundu ve 5000 yıllık eski bir antik şehir olduğu açıklandı. Ama, Antik Şehre ulaşmak için öncelikle 4 metre suyun altına inmeniz gerekiyor. Çünkü, antik kent suyun altında bulunmaktadır.

Pavlopetri Antik Kenti Yunanistan

Aslında bu su altı şehrinin dünyanın bilinen en eski batık şehri olduğuna inanılıyor. Kent, yollar, bahçeli iki pazaryeri, tapınak, mezarlık, kanallar ve su boruları da dahil olmak üzere karmaşık bir su sistemi ile harikulade bir şekilde tasarlanmıştır.

Pavlopetri Antik Kenti Yunanistan

Kentin merkezinde, yaklaşık 40 × 20 metre ölçülerinde bir kare vardır. Binaların çoğunun içinde yaklaşık 12 oda bulunmuştur. Şehir o kadar eski ki, ünlü eski Yunan epik şiiri İlyada’nın bulunduğu dönemde var olduğu düşünülüyor.

Pavlopetri Antik Kenti Yunanistan

Bilim adamları kentin bazı felaket depremleri nedeniyle M.Ö. 1000 yıllarında battığını tahmin ediyor. Şehir, buna rağmen, 5000 yılından sonra bile, antik kentin, şehir düzenlemesi açıkça görülebiliyor ve en az 15 bina bulunduğu belirtiliyor.

Nottingham Üniversitesi’nden John Henderson ve ekibi, şehrin son derece doğru bir 3D rekonstrüksiyonu yarattığını açıkladı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antik Şehir, Pavlopetri, Peloponnese, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları