Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da yıkılan Osmanlı taş köprüsü yeniden inşaa edilecek

11 Şubat, 2015 | 09:55

Yunanistan’da yağış nedeniyle oluşan selde yıkılan Osmanlı dönemine ait taş köprü, yeniden inşaa edilecek.

Yunanistan’ın batısındaki Epir Bölgesi’nde geçtiğimiz hafta yağış nedeniyle oluşan selde yıkılan Osmanlı dönemine ait tek kemerli taş köprü yeniden inşa edilecek.

Osmanlı Padişahı Abdülaziz tarafından 1886 yılında inşaa edilen Plaka Köprüsü, Arahtos nehri üzerinde bulunuyordu. Yanya ile Arta kentleri arasında kurulan köprü, yağış nedeniyle su seviyesi yükselmesiyle yıkılmıştı.

Atina Politeknik Üniversitesi Rektörü Yannis Golias, yaptığı açıklamada köprünün önümüzdeki günlerde yeniden inşaa edileceğini söyledi.

Öte yandan Yunanistan’ın yeni başbakanı Aleksis Çipras da bölgenin yerel yöneticilerinden köprünün nasıl yıkıldığına ilişkin bilgiler aldı. Çipras, köprünün en kısa zamanda onarılması için girişimlere başlancağını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksis Çipras, Aleksis Çipras açıklama, Aleksis Çipras köprü, Aleksis Çipras yunanistan, Osmanlı taş köprü, Plaka Köprüsü, Plaka Köprüsü sel, Plaka Köprüsü yıkıldı, Yunanistan, Yunanistan Haberleri, Yunanistan köprü, Yunanistan osmanlı, Yunanistan osmanlı köprüsü, Yunanistan Plaka Köprüsü, Yunanistan taş köprü,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları