Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’ın ünlü oteli satışa çıktı

18 Ocak, 2016 | 10:11

Astir palace Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında bulunan ünlü otel Astir Palace, 400 milyon euroya satışa çıktı.

Yunanistan özelleştirme ajansı, başkent Atina yakınlarındaki deniz kenarı Astir Palace Oteli’nin 400 milyon euroya satışı için gayrimenkul yatırım fonu Jermyn Street Real Estate Fund ile anlaşma imzaladı.

Habertürk’te yer alan habere göre, Gayrimenkul yatırım fonu, Türkiye, Abu Dhabi, Dubai, Kuveyt ve Arap emirliklerinden yatırımcıları temsil ediyor. Yunanistan Varlık Geliştirme Fonu (HRADF) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Jermyn Street Real Estate Fund, Astir Palace (otelinin) geliştirilmesi için tadil edilmiş özel imar ve alan planını sunmak üzere anlaşma imzalamıştır” denildi.

Astir Palace’ın satışı Mart ayında Yunanistan’ın en üst mahkemesi tarafından durdurulmuş, mahkeme karara gerekçe olarak hükümetin sunduğu kent planının yüksek sayıda mesken bina inşa edilmesini öngördüğünü ve çevreye verebileceği zararı göstermişti.

Özelleştirme ajansı yeni imar planının mahkemenin kararına göre uyarlandığını belirtti. Satış bedelinin 100 milyon euroluk bölümünün özelleştirme ajansına kalması bekleniyor. Geri kalanı ise otelin yüzde 85’ine sahip National Bank of Greece’e ait olacak.

Özelleştirme, Yunanistan 2010 yılından bu yana iflastan kurtaran mali yardım programlarının başlıca dayanağını oluşturuyor. Ancak Atina bürokratik gecikmeler ve siyasi irade yoksunluğu nedeniyle özelleştirmeden güçlü gelir elde edemiyor ( Reuters).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Astir Palace, Astir Palace atina, Astir Palace yunanistan, National Bank of Greece, Yunanistan, Yunanistan Atina, Yunanistan Haberleri, Yunanistan Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları