Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan Üniversiteleri Yükselmeye Devam Ediyor

10 Ağustos, 2017 | 11:39

Yunanistanda Eğitim

Her sene açıklanan “Ranking of Universities in the World” dünya üniversiteler sıralamasının bu seneki listesinde, Yunanistan Üniversiteleri damga vurdu.

Dünya üniversiteleri sıralamasında, bu sene Yunanistan Üniversiteleri damga vurdu. Daha önceleri bir iki yunan üniversitesi sıralamada ilk 500’e girerken, bu seneki sıralamada 27 bin üniversite arasında 3 Yunan üniversitesi ilk 500’de yer aldı. Aynı zamanda, yükselişlerini sürdürdüler. Atina Üniversitesi, 27 bin üniversite arasında, 279.ncu oldu. Selanik Üniversitesi ise 291.nci sırada yer aldı. Süpriz bir gelişme ile ilk 500 de yerini alan yeni üniversite ise Metsovio Politeknik Üniversitesi 388.nci oldu. Patra Üniversitesi 541.nci oldu ve  Girit Üniversitesi’de 600′.ncü olarak, ilk 1000 üniversitedeki yerlerini aldılar. Yunanistan eğitim de ilerleyen senelerde köklü üniversiteleriyle damga vurmayı hedefliyor. Yurt dışı eğitim de bir çok öğrencinin tercihi de Yunanistan ön sıralarda yer alıyor.

Dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 10 ise;

1. Harvard

2. Stanford

3. MIT

4. University of California Berkeley

5. University of Michigan

6. University of Washington

7. University of Oxford

8. Cornell University

9. Columbia University New York

10. University of Cambridge

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 10, Ranking of Universities in the World, Yunanistan Üniversiteleri, Yurtdışı eğitim,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları