Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan Türkiye’yi reklam afişleriyle donattı

17 Temmuz, 2009 | 10:06

Yunanistan Türkiye'yi reklam afişleriyle donattı Krizden olumsuz olarak etkilenen Yunanistan, tüm dünya genelinde büyük bir tanıtım kampanyası düzenledi.

Yunanistan,başta Türkiye’de olmak üzere Sırbıstan, İngiltere, İspanya gibi ülkelerde önemli kilit noktalarını dev bilbordlarla donattı.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da iki hafta boyunca sürecek olan kampanya, özellikle Antalya’da büyük yankı uyandırdı. Alanya’dan Tekirova’ya kadar otellerin bulunduğu kilit noktalara asılan dev panolar, Türk otelcilerin büyük tepkisiyle karşılaştı. Hatta bazı afişlerin gece yarısı yırtılması gözlerden kaçmadı.

Yunanistan’ın bu tavrını centilmence bulmayan Türk otelciler, tepkilerini şöyle dile getirdi:
“Yunanlı turizmcilerin bu tavrı hiç hoş bir durum değil. Bu reklam panoları, Alanya’dan Tekirova’ya kadar her yeri süslüyor. Burada haksız bir rekabet sözkonusu… Bu durum, GS bayrağını Şükrü Saraçoğlu Stadı’na dikmek gibi bir şey…O zaman biz de Mikonos’a gidip, otellerin karşısındaki tabelalara karşı sahilde aynı tatil yarı fiyatına diye bir slogan atalım? Bu ne kadar etik olur?”

Yunanistan’ın bu tavrını centilmence bulmayan Türk otelciler, tepkilerini şöyle dile getirdi: “Yunanlı turizmcilerin bu tavrı hiç hoş bir durum değil. Bu reklam panoları, Alanya’dan Tekirova’ya kadar her yeri süslüyor. Burada haksız bir rekabet sözkonusu… Bu durum, GS bayrağını Şükrü Saraçoğlu Stadı’na dikmek gibi bir şey…O zaman biz de Mikonos’a gidip, otellerin karşısındaki tabelalara karşı sahilde aynı tatil yarı fiyatına diye bir slogan atalım? Bu ne kadar etik olur?”

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, ise Yunanistan’ın reklam kampanyası için: “Yunanlı turizmciler, ajansları vasıtasıyla parasını verip, kendi reklamını yapıyorlar. Nerede isterlerse, ücretini ödeyip, bu işlemi gerçekleştiriyorlar. Ona kalırsa biz de Yunanistan’ın çeşitli yerlerinde kampanyalar yapıyoruz. Allah’tan afişlerdeki yazılar Türkçe… Gelen yabancı turistler yazıları anlayamıyor” dedi.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya 5 Yıldız Oteller, Antalya Gezisi, Antalya Tatil Köyü, Mykonos Adası, Mykonos Adası Balayı, Mykonos Adası Gezi, Mykonos Adası Otel, Mykonos Adası Otelleri, Mykonos Adası Turu, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yunan Adaları, Yunanistan Rklam Programı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları