Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan Türkiye’yi reklam afişleriyle donattı

17 Temmuz, 2009 | 10:06

Yunanistan Türkiye'yi reklam afişleriyle donattı Krizden olumsuz olarak etkilenen Yunanistan, tüm dünya genelinde büyük bir tanıtım kampanyası düzenledi.

Yunanistan,başta Türkiye’de olmak üzere Sırbıstan, İngiltere, İspanya gibi ülkelerde önemli kilit noktalarını dev bilbordlarla donattı.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da iki hafta boyunca sürecek olan kampanya, özellikle Antalya’da büyük yankı uyandırdı. Alanya’dan Tekirova’ya kadar otellerin bulunduğu kilit noktalara asılan dev panolar, Türk otelcilerin büyük tepkisiyle karşılaştı. Hatta bazı afişlerin gece yarısı yırtılması gözlerden kaçmadı.

Yunanistan’ın bu tavrını centilmence bulmayan Türk otelciler, tepkilerini şöyle dile getirdi:
“Yunanlı turizmcilerin bu tavrı hiç hoş bir durum değil. Bu reklam panoları, Alanya’dan Tekirova’ya kadar her yeri süslüyor. Burada haksız bir rekabet sözkonusu… Bu durum, GS bayrağını Şükrü Saraçoğlu Stadı’na dikmek gibi bir şey…O zaman biz de Mikonos’a gidip, otellerin karşısındaki tabelalara karşı sahilde aynı tatil yarı fiyatına diye bir slogan atalım? Bu ne kadar etik olur?”

Yunanistan’ın bu tavrını centilmence bulmayan Türk otelciler, tepkilerini şöyle dile getirdi: “Yunanlı turizmcilerin bu tavrı hiç hoş bir durum değil. Bu reklam panoları, Alanya’dan Tekirova’ya kadar her yeri süslüyor. Burada haksız bir rekabet sözkonusu… Bu durum, GS bayrağını Şükrü Saraçoğlu Stadı’na dikmek gibi bir şey…O zaman biz de Mikonos’a gidip, otellerin karşısındaki tabelalara karşı sahilde aynı tatil yarı fiyatına diye bir slogan atalım? Bu ne kadar etik olur?”

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, ise Yunanistan’ın reklam kampanyası için: “Yunanlı turizmciler, ajansları vasıtasıyla parasını verip, kendi reklamını yapıyorlar. Nerede isterlerse, ücretini ödeyip, bu işlemi gerçekleştiriyorlar. Ona kalırsa biz de Yunanistan’ın çeşitli yerlerinde kampanyalar yapıyoruz. Allah’tan afişlerdeki yazılar Türkçe… Gelen yabancı turistler yazıları anlayamıyor” dedi.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya 5 Yıldız Oteller, Antalya Gezisi, Antalya Tatil Köyü, Mykonos Adası, Mykonos Adası Balayı, Mykonos Adası Gezi, Mykonos Adası Otel, Mykonos Adası Otelleri, Mykonos Adası Turu, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yunan Adaları, Yunanistan Rklam Programı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları