Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan, Türkiye’yi Onur Konuğu Ülke ilan etti

02 Haziran, 2016 | 11:30

Yunanistan Yakın oluşu nedeniyle Türk turistlerin en çok tercih ettiği ülkelerden Yunanistan, bu duruma kayıtsız kalmayarak 2016 yılında Türkiye’yi Onur Konuğu Ülke ilan etti.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği tarafından Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğine (TÜRSAB) gönderilen yazıda, 2016 yılında Yunanistan’ın Türkiye’yi Onur Konuğu Ülke ilan ettiği belirtildi.

TÜRSAB’ın resmi sitesinde yer alan habere göre, Yunanistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının girişimleriyle, bu yıldan itibaren, yabancı ziyaretçilerin Yunanistan’ı tercih ve güven kıstasları göz önüne alınarak,”Onur Konuğu Ülke” başlığı altında, kurumsallaşmayı hedefleyen, bir program başlatıldı.

Programın işleyişinin ilk yılında, aralarında Yunanistan’a en çok ziyaretçi gönderen ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin de bulunduğu dört ülke, onur konuğu seçildi.

Türk turistlere indirim

Dışişleri Bakanlığı ile Yunanistan Ticaret ve Girişimcilik Konfederasyonunun mutabakatı sonucunda, bu yılki turistik dönem içerinde Yunanistan’ı ziyaret edecek Türk turistler, programa katılan ve belirlenen logoyu takan tüm iş yerlerinde etiket fiyatlarının %20si oranında indirim hakkına sahip olacaklar.

Katılımcı iş yerlerinin sayısı binlerle sayılmakta olup Yunanistan’ın genelinde onlarca turistik bölgeyi kapsamaktadır.

Türkiye’nin onur konuğu dört ülke arasına alınması, Yunanistan’ın, iki ülke arasında dostluk köprüsü dışında, ekonominin, ikili ekonomik ilişkilerin ve kültürel bağların gelişmesinde de önemli katkı payına sahip turizmin daha da geliştirilmesine yönelik iradesini uygulamada ortaya çıkarmıştır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, Yunanistan, Yunanistan ekonomi, yunanistan gezilecek yerler, Yunanistan tatili, Yunanistan Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları