Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan turizmi baskı altında

08 Temmuz, 2016 | 10:45

Yunanistan turizmi baskı altında Turizm, Yunanistan’da var olma umudu veren sektörlerden biri. Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa’da son dönemde yaşanan olaylarla birlikte Yunan turizmi baskı altına girdi.

Yunan turizmi ülke ekonomisinin düzlüğe çıkabilmesi açısından kritik öneme sahip. 2016 yılı Türkiye, Mısır ve Ortadoğu’da yaşanan jeopolitik gerginliklerin arttığı bir dönemde Yunanistan için rekor yıl olması gerekiyor.

Ancak gidişat hiç umut vaat etmiyor. Özellikle göçmen akını Türkiye’ye yakın adalardaki turizmi sert bir şekilde vuruyor. Sadece onları değil Atina yakınlarındaki Aegina Adası’da Pire Mülteci Kampı’nın yansımalarından nasibi almış.

Adada bir restoran işleten Manolis Leousis, “Yabancıların mültecilerin bir limandan bir limana taşınmalarını izlemek istemediğini, Avusturyalıların, Almanların veya İsveçlilerin hali hazırda ülkelerinde bu sorunla yüzleştiklerini” söylüyor.

Ada halkı geçimlerini turizmden sağlıyor. Leousis ise büyük umutlarla başladıkları sezonun tam anlamıyla hayal kırıklığı olduğunu belirtiyor. Ada halkı ile konuşan Euronews muhabiri, halkın turist sayısının yüzde 50 gibi yüksek oranda düştüğünü söylediğini belirtiyor.

Yunan Merkez Bankası yılın ilk dört ayında turist gelişlerinin yüzde 5.3 düştüğünü ve gelirlerde de yüzde 3.4’lük azalma olduğunu söylüyor. Ancak esas bilanço sezon sonu ortaya çıkacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aegina Adası, Atina, Atina yunanistan, Turizm, Yunan Adaları, Yunanistan,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları