Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan Tatili İçin Bilmeniz Gereken Bilgiler

28 Temmuz, 2017 | 16:33

 

Greek Island

Yaz dönemi geldi, hatta Kurban Bayramı dönemi için tatil planını Yunanistan veya Yunan Adaları için yaptıysanız. Bilmeniz gerekenler;

Yunanistan Tatili İçin Bilmeniz Gereken Bilgiler

Yunanistan, Ege bölgesinde Türkiye’ye komşu bir ülkedir. Bu sayede aynı iklimde bulunmamız ve kültürel olarak da benzerlik göstermektedir. Yunanistan’da görülmesi gereken bir çok yer olmasının yanı sıra, başkent Atina, geleneksel ve kültürel turlar için önde gelen şehirlerdendir. Selanik, Kavala ve Halkidiki de gezilmesi gereken yerlerdendir. Yunanistan’ın görülmesi gereken diğer yerler ise, Yunan Adaları’dır.

 

santorini

 

Yunan adası turları yapmak isteyenlerin “Kapıda Vize” ile geçiş yapabilmektedirler. Yunan adaları tatili isteyenler için, Mykonos, Santorini, Kefalonia, Corfu, Mitilini, Rhodes ve Zakynthos gibi bir çok adayı gezebilirsiniz. Yunan adaları turları için Türkiye’de, Bodrum, Çeşme, Ayvalık ve bir çok noktada feribotlar ile geçiş sağlanmaktadır.

 

Cavo Paradiso Mykonos

 

Yunan Mutfağı ise, Türk mutfağına benzerlik gösterse de bir çok farklı meze ve deniz mahsulü çeşitliliği mevcuttur. Özellikle “Kalamar Dolması” tadılması gereken lezzetlerdendir.

 

Yunan Mutfağı

 

Yunanistan turları düşünenler için öncelikli bir acente ile tur programlarını sağlamalarıdır. Bu konuda dünya’da en iyi fiyat garantisi veren seyahat acenteleri arasında hizmet veren World Travel Service  (WTS) gelmektedir.  WTS, Yunan adalarından, Sakız Adası, Symi Adası turları uygun ve kaliteli turlar düzenlemektedir.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Corfu, Kefalonia, Mitilini, Mykonos, Rhodes, Santorini, WTS, Yunan Adası Turları, Yunanistan, Yunanistan tatili, Zakynthos,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları