Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da yakılan Olimpiyat Ateşi Brezilya’ya devredildi

28 Nisan, 2016 | 07:45

Rio Olimpiyatları

Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına sayılı günler kala meşale el değiştirdi. Olimpiyat ateşi Yunanistan’dan Brezilya’ya devredildi.

Bu yıl Brezilya’da düzenlenecek olan 31. Yaz Olimpiyat Oyunları için geri sayım başladı. Rio için heyecanlı bekleyiş sürerken Yunanistan’ın Olimpiya kasabasında Hera Tapınağı’nda düzenlenen törenle yakılan Olimpiyat Oyunları meşalesi, başkent Atina’da Brezilyalı yetkililere teslim edildi.

Devir teslim töreni 1896’da ilk modern Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan Atina Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Brezilya Olimpiyat Komitesi tarafından alınan Olimpiyat Ateşi, 3 Mayıs’ta başkent Brasilia’ya ulaşmadan önce İsviçre’de konaklayacak. Olimpiyat Ateşi, Birleşmiş Milletler ve Leman gölü ziyaretlerinin ardından Lozan’daki son durağı olan Olimpiyat Müzesi’ne gidecek. Meşale, 5 Ağustos’ta sona erecek Brezilya yolculuğu sırasındaysa 12 bin atlet tarafından Maracana Stadyumu’na taşıyacak.

2016 Yaz Olimpiyat Oyunları, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos arasında düzenlenecek.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2016 Rio, Atina Olimpiyat Stadyumu, Brezilya, Maracana Stadyumu, Olimpiyat ateşi, Olimpiyat oyunları, rio olimpiyatları, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları