Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da yakılan Olimpiyat Ateşi Brezilya’ya devredildi

28 Nisan, 2016 | 07:45

Rio Olimpiyatları

Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına sayılı günler kala meşale el değiştirdi. Olimpiyat ateşi Yunanistan’dan Brezilya’ya devredildi.

Bu yıl Brezilya’da düzenlenecek olan 31. Yaz Olimpiyat Oyunları için geri sayım başladı. Rio için heyecanlı bekleyiş sürerken Yunanistan’ın Olimpiya kasabasında Hera Tapınağı’nda düzenlenen törenle yakılan Olimpiyat Oyunları meşalesi, başkent Atina’da Brezilyalı yetkililere teslim edildi.

Devir teslim töreni 1896’da ilk modern Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan Atina Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Brezilya Olimpiyat Komitesi tarafından alınan Olimpiyat Ateşi, 3 Mayıs’ta başkent Brasilia’ya ulaşmadan önce İsviçre’de konaklayacak. Olimpiyat Ateşi, Birleşmiş Milletler ve Leman gölü ziyaretlerinin ardından Lozan’daki son durağı olan Olimpiyat Müzesi’ne gidecek. Meşale, 5 Ağustos’ta sona erecek Brezilya yolculuğu sırasındaysa 12 bin atlet tarafından Maracana Stadyumu’na taşıyacak.

2016 Yaz Olimpiyat Oyunları, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos arasında düzenlenecek.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2016 Rio, Atina Olimpiyat Stadyumu, Brezilya, Maracana Stadyumu, Olimpiyat ateşi, Olimpiyat oyunları, rio olimpiyatları, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları