Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’da Nemea Oyunları heyecanı yaşandı

14 Haziran, 2016 | 08:05

Yunanistan Nemea Oyunları 2016 Yaz Olimpiyatlarının başlamasına sayılı günler kala Yunanistan’da Nemea Oyunları heyecanı yaşandı.

Bu yıl 6’ncısı gerçekleşen Nemea Oyunları, olimpiyatların başlamasına 55 gün kala, Yunanistan’ın güneyindeki Corinth kentinde bulunan 2 bin 300 yıllık tarihi stadyumda düzenlendi.

Dünyanın dört bir yanından gelen ve her yaş kategorisinden katılımcının yer aldığı oyunlarda, antik Yunanlardan kalma koşu yarışı, yeniden canlandırıldı.

Oyunları yeniden canlandıran Amerikalı klasik arkeoloji profesörü Stephan Miller, “İnsanlar eski ruhla ve çıplak ayakla, toprağa temas ederek, kendi geçmişlerine ve tarihe dair bir şeyler öğreniyorlar. Yöre halkı burada, yüzlerce kişi de gönüllü olarak bu oyunun oynanmasına yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

Yunanistan Nemea Oyunları

Herhangi bir takımın ya da grubun olmadığı, kazanan kişiye herhangi bir madalyanın da verilmediği turnuvada, yarışmacılar eski Yunanlılarda olduğu gibi beyaz kıyafetler giyiyor.

Efsanevi zeytinlikler ile üzüm bağlarının bulunduğu 7.5 kilometrelik alanda, 90 metre hızla Herakles’in izinde çıplak ayakla koşan ve ardından eski bir tünelin içinden geçerek alana gelen oyuncular, bir yandan da tarihi yad etmenin heyecanını yaşadı.

Nemea Oyunları her dört yılda bir Haziran ayında düzenleniyor (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2016 Yaz Olimpiyatları, Corinth, Nemea Oyunları, Yunanistan, Yunanistan Olimpiyat,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları