Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan lideri Aleksis Çipras Türkiye’ye geliyor

03 Kasım, 2015 | 07:02

Aleksis Çipras Yunanistan lideri Aleksis Çipras, mülteci sorununu görüşmek üzere kasım ayı içerisinde Türkiye’ye geliyor.

1 Kasım milletvekili genel seçimimlerinden sonra tebrik için Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu arayan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, kasım ayı içerisinde Türkiye’ye gelmek istediğini belirtti.

Ahmet Davutoğlu’nu telefonla arayan Yunanistan lideri, ziyareti sırasında iki ülke arasındaki ilişkileri ve son aylarda yaşanan mülteci sorununu görüşmek istediğini ifade etti.

Aleksis Çipras, yaşanan bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ardından Türkiye ile Yunanistan arasında güçlü bir işbirliğine her zamankiden daha çok ihtiyaç duyulduğuna değindi.

Başbakanlık Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Davutoğlu’nun Çipras’a teşekkür ettiği, kendisini Türkiye’de ağırlamaktan memnuniyet duyacağı ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Davutoğlu, Ahmet Davutoğlu Aleksis Çipras, Aleksis Çipras, Aleksis Çipras haberleri, Aleksis Çipras türkiye, Aleksis Çipras yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları