Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’ın saklı güzelliği: Kalimnos Adası

20 Kasım, 2013 | 13:03


kalimnos3-001
2013 yılının yaz dönemi Yunanistan adaları için oldukça bereketli geçti. Hem kısa sürede gidilebilecek çok sayıda ada, hem de denizin, kumun, güneşin, güzel yemeklerin tadını çıkarmak Yunanistan’ı tatil destinasyonları arasında üst sıralara yerleştirdi.

Kos, Rodos, Santorini, Mikanos derken arada bazı adalarsa güzelliğini ve sakinliğini korudular. Havalar hala güzelken, temiz havanın tadını çıkarmak, cana yakın Yunan halkıyla tanışmak ve bir iki günlüğüne de olsa kaçamak yapmak isterseniz Yunanistan’da Kalimnos adası sizleri bekliyor.

Kalimnos adası bir diğer adıyla Kilimni Adası Kos adası ile Leros adası arasında yer almaktadır. NationalTurk haberine göre; Türk ziyaretçilerin bir iki senedir keşfetmeye başladıkları Kalimnos adası, diğer Yunan adalarına göre doğal güzelliklerini ve sakinliğini hala korumaktadır. Otantik ve eşsiz özelliklere sahip Bodrum üzerinden gidiş yapabileceğiniz Kalimnos havaların güzel devam ettiği bu dönemlerde de kısa süreli kaçamak yapmak isteyenlere fırsatlar sunuyor.

Kos Adası’ndan Kalimnos Adası’na

Yunan mutfağından farklı lezzetler tadacağınız Kalimnos adasına gitmeden önce Kos adasına uğrayabilir ve kısa süre içinde iki Yunan adası da gezebilirsiniz. Güneşin batışının tadını çıkarabilir, plajlarda gezebilir, deniz müzelerini gezebilirsiniz. Türkiye’den kısa sürede ulaşabileceğiniz bu ada için Kos adasından seferler kış döneminde de sürmektedir.

Yunan adaları turları için tıklayınız.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, kalimnos, kalimnos adası, Kos Adası, Yunan Adaları, Yunanistan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları