Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’ın saklı güzelliği: Kalimnos Adası

20 Kasım, 2013 | 13:03


kalimnos3-001
2013 yılının yaz dönemi Yunanistan adaları için oldukça bereketli geçti. Hem kısa sürede gidilebilecek çok sayıda ada, hem de denizin, kumun, güneşin, güzel yemeklerin tadını çıkarmak Yunanistan’ı tatil destinasyonları arasında üst sıralara yerleştirdi.

Kos, Rodos, Santorini, Mikanos derken arada bazı adalarsa güzelliğini ve sakinliğini korudular. Havalar hala güzelken, temiz havanın tadını çıkarmak, cana yakın Yunan halkıyla tanışmak ve bir iki günlüğüne de olsa kaçamak yapmak isterseniz Yunanistan’da Kalimnos adası sizleri bekliyor.

Kalimnos adası bir diğer adıyla Kilimni Adası Kos adası ile Leros adası arasında yer almaktadır. NationalTurk haberine göre; Türk ziyaretçilerin bir iki senedir keşfetmeye başladıkları Kalimnos adası, diğer Yunan adalarına göre doğal güzelliklerini ve sakinliğini hala korumaktadır. Otantik ve eşsiz özelliklere sahip Bodrum üzerinden gidiş yapabileceğiniz Kalimnos havaların güzel devam ettiği bu dönemlerde de kısa süreli kaçamak yapmak isteyenlere fırsatlar sunuyor.

Kos Adası’ndan Kalimnos Adası’na

Yunan mutfağından farklı lezzetler tadacağınız Kalimnos adasına gitmeden önce Kos adasına uğrayabilir ve kısa süre içinde iki Yunan adası da gezebilirsiniz. Güneşin batışının tadını çıkarabilir, plajlarda gezebilir, deniz müzelerini gezebilirsiniz. Türkiye’den kısa sürede ulaşabileceğiniz bu ada için Kos adasından seferler kış döneminde de sürmektedir.

Yunan adaları turları için tıklayınız.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, kalimnos, kalimnos adası, Kos Adası, Yunan Adaları, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları