Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’dan İzmir’e EXPO 2020 desteği

27 Mart, 2013 | 18:05

Yunanistan'dan İzmir'e EXPO 2020 desteği Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) 55. Dönem Avrupa Bölgesel Komisyonu, İzmir’in Çeşme ilçesinde temaslarını sürdürüyor.

25-28 Mart 2013 arasında Radison Blu Otel’de toplantı ve seminerler düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan tarafından, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) evsahipliğindeki komisyon çalışmalarının katılımcılarına, İzmir Körfez Restoran’da akşam yemeği verildi.

Yemeğe Vali Cahit Kıraç, UNWTO Genel Sekreteri Taleb Rifai ve komisyon üyelerinin yanısıra Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefalogianni, Litvanya Ekonomi Bakanı Birute Vesaite, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nazim Samadov, Sırbistan Finans ve Ekonomi Bakan Yardımcısı Renata Pindzo katıldı.

ETİK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğündeki girişimler sonucu Çeşme’de toplanmasına karar verilen UNWTO 55. Dönem Avrupa Bölgesel Komisyonu, İzmir’e EXPO 2020 yürüyüşünde de büyük katkı sağlayacak.

Açılış kokteylinde Genel Sekreter Rifai, “EXPO 2020 İzmir” yazılı tişört ve şapkalarla poz vermiş, en güçlü adayın İzmir olduğunu belirtmişti. Yemekte Bakan Kefalogianni ile adaylık sürecini değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, İzmir’in EXPO’yu göğüslemesi durumunda komşu ülke Yunanistan’a da büyük katkı sağlayacağını belirterek destek istedi.

İşler, “EXPO, dünyada ekonomik ve kültürel etki yaratan en büyük üç organizasyondan biri. EXPO 2020’yi gerçekleştirmemiz durumunda, buradaki hareket İzmir’le sınırlı kalmayacak, sınırları aşıp Yunanistan’a da katkı sağlamış olacak. Dolayısıyla komşumuz Yunanistan’ın da bu süreçte yanımızda yer alması gerekiyor.” dedi. Bakan Kefalogianni de İzmir’e EXPO sürecinde destek sözü verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Turizm Örgütü, ETİK, EXPO, EXPO 2020, Expo 2020 İzmir, İzmir, Kültür ve Turizm Bakanı, Olga Kefalogianni, Taleb Rifai, Taleb Rifai kimdir, Turizm Bakanlığı, Turizm Örgütü, UNWTO, Vali Cahit Kıraç, Yunanistan Turizm Bakanı, Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefalogianni,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları