Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan ‘daki Ekonomik Kriz Mykonos Villa Fiyatlarını Düşürdü

07 Haziran, 2011 | 13:47

Yunanistan Ekonomik kriz nedeni ile en ünlü adası Mykonos ‘da villa fiyatları nı düşürdü.

Mykonos adasında malikaneler Yunanlı zenginler tarafından acilen yarı fiyatına satılıyor.

Ekonomik açıdan oldukça zor bir dönem geçiren IMF ve Avrupa Birliği   denetimindeki Yunanistan ‘ ın en meşhur turizm merkezi olan Mykonos ‘ta bulunan evler,villalar ve  hatta malikaneler mülk sahibi Yunanlılar tarafından yarı fiyatına satılmaya çalışılıyor.

Mykonos ‘ta Süper Lüks Malikaneler Yarı Fiyatına Alıcı Bulamıyor

Mykonos ‘ da bulunan evler ve işyerleri  yüzde 20 ile yüzde 50 arasında değer kaybetmiş durumda.

Yunan basınından alınan bilgilere göre,  Mykonos ‘ta 2.5 milyon euro değerindeki villalar 1 milyon euro ya, 7 milyon euro luk villalar 5 milyona, hatta 20 milyon euro luk süper lüks bir malikane 7 milyon euro ya satılmasına rağmen alıcı bulamıyor.

Bu arada  bazı yatırımcıların Yunanistan ‘dan villa satın aldıkları ve bunları villa tatili yapmak isteyen turistlere  kiraladıkları belirtiliyor.

Mykonos Adasının Yunanlı Turistten Umudu Yok, Adanın umudu Rus ve Türk Turistlerde

Turistlerin 10 ‘da 9 ‘unun yabancı olacağı bilgisini veren ilk rezervasyonlara göre bu yıl Mykonos ‘da Yunanlı turist sayısının çok az olacağı bekleniyor. Bu sezon Yunanlı turistten umudunu kesen adanın beklentisi Rus ve Türk turistlerde.

Yunan Adaları Otel Fiyatları Düştü

Milliyet ‘in haberine göre, Mykonos ‘da otel fiyatları düştü. Yıllar sonra ilk kez önümüzdeki hafta sonu için Mykonos ‘da  50 – 70 euro arası fiyata oda bulunabiliyor. Her yıl  Nisan ayında açılan  Santa Marina ve Cavo Tagoo gibi lüks oteller bu yıl Mayıs sonunda açıldı. Adanın en lüks sahil restoranı Nammos bu yıl müşterilerin çok azalacağını hesaplayarak, içki servisine önem veren bir consept hazırladı. Ayrıca geçen sezon Matoyannia ‘ da  30 euro ödenerek yenen sushi ‘nin yerine tanesi 2 euro ‘ya küçük şiş kebabın ön plana çıkması Yunanistan ‘daki ekonomik sıkıntının en çarpıcı göstergelerinden biri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Matoyannia, Mikonos, Mikonos otelleri, Mykonos Adası, mykonos otel, mykonos otel fiyatları, mykonos villa, mykonos villa fiyatları, Santa Marina, villa, villa tatili, Yunan Adaları, Yunan adaları otel fiyatları, Yunanistan, yunanistan ekonomik kriz,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları