Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan’ dan tatilcileri sevindirecek haber

12 Temmuz, 2012 | 17:08

Yunanistan hükümeti turizm gelirini arttırmak için kolları sıvadı. Yunanistan turizmine yeni bir soluk getirmek amacıyla Yunanistan vizesi hakkında yeni bir talimat verildi.

Yunanistan hükumeti turizmi canlandırmak amacıyla konsolosluklara talimat gönderdi : 48 saatte sonuçlandırın!

Yunanistan hükumeti ekonomisini canlı tutmak ve daha fazla turisti ağırlamak konsolosluklara bir talimat gönderdi.Yunanistan, ülkenin ‘ağır sanayisi’ turizm sektöründen daha fazla gelir elde etmek için konsolosluklardan Schengen vizesi başvurularını 48 saatte sonuçlandırmalarını istedi. Üst üste yapılan iki seçimin ardından yurtdışından Yunanistan’a tatil için gelen turist sayısında kayda değer artış olduğu açıklanırken, Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni, sektörü canlı tutmak için çabalarını sürdürüyor. Bugün Dışişleri Bakanı Avramopulos ile Yunan turizminin güçlendirilmesi için kapsamlı bir toplantıya katılan Kefaloyanni, seçimlerden sonra Haziran ayında yurtdışından gelen turist sayısında umut verici bir artış yaşandığını söyledi. Yeni hükümetin istikrar mesajı vermesinin bunda etkili olduğunu vurgulayan turizm bakanı, eski yıllardaki açığı kapatmak için çalıştıklarını vurguladı.

Dışişleri Bakanı Avramopulos da bakanlığın turizmin güçlendirilmesi için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi. Avramopulos, şöyle konuştu: “Ülkenin bütün konsolosluklarına Schengen ile problemi olmayan kişilere 48 saat içerisinde vize verilmesi talimatı iletildi.” Bakan, Turizm Bakanlığı ile çıkacak sorunların giderilmesi için devamlı koordinasyon halinde çalışacaklarını da kaydetti.

Yunanistan’a yılın ilk altı ayında gelen yabancı turist sayısında yüzde 4,6’lık bir düşüş kaydedilirken, Haziran ayıyla birlikte artış olduğu açıklandı. Yetkililer, 2012 yılında hedeflenen 16 milyon yabancı turist sayısına ulaşılacağı konusunda iyimser olduklarını bildirdi. Özellikle Ege adalarında tatillerini geçiren yabancı turist sayısında önemli artış kaydedilirken, Atina’da azalma olduğu görüldü. En çok yabancı turistin ziyaret ettiği ada ve şehirler ise şunlar: Rodos, İstanköy, Kavala, Selanik, Skiathos, Corfu, Girit ve Kefalogiannis.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Olga Kefaloyanni, Shengen, Yunan Adaları, Yunanistan, Yunanistan Shengen, Yunanistan turizmi, Yunanistan Vize, Yunanistan vize talimatı, Yunanistan Vizesi, Yunanistan vizesi hakkında,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları