Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan ‘da Üniversite Eğitimi Avantajı

11 Şubat, 2017 | 08:03

Yunanistanda Eğitim Yunanistan’da üniversite eğitimi avantajlı hale nasıl gelir? Ne kadar maliyeti olur?

Yunanistan ‘da üniversite ücretleri ortalama  bin Euro, eğer ki devlet yurdunda kalıyorsanız. Yemek harcamalarını da devlet karşılıyor ve her ders için 2 kitap da ücretsiz veriliyor. Yunanistan da okumak için yapmanı gereken öncelikle Türkiye’de bir üniversite kazanmanız ve okumak istediğiniz bölümü Türkiye’de kazandığınızı göstererek Yunanistan’da bir üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz.  Tabi bazı üniversiteler bölüme bakmaksızın kazanma hakkını elde ettiğini görmesi de yetiyor. Yani bir öğrenci Türkiye’de işletme kazansa da, Yunanistan’da seçtiği üniversite de farklı bölümde okuyabiliyor.


 

Yunanistan’da okumanın avantajları ise;

Yunanistan’da okumayı düşünen Avrupa Birliği vatandaşları için Yunanistan’da okumak ücretsiz, Avrupa Birliği dışından başka ülkelerden gelip de okumak isteyen kişiler için ise üniversite bedeli ortalama bin euro. Konaklama için devlet yurtlarında yer bulmak zor, çünkü devlet öğrencinin yeme içme masraflarına kadar karşılama veriyor. Ama özel devlet yurtlarında konaklamak da aylık oda ücretleri 110 ila 150 euro, ev kiralamak isteyen bir öğrenci için ise ev kiraları 190 ila 250 euro arasında değişiyor. Ayrıca, indirimli konaklama, ulaşım ve yemek var. Devlet öğrencilere destek için ders başına 2 kitap hakkı tanımakta. Burs imkanı mevcut olan Yunanistan’dan her yıl Türkiye’nin de dahil olduğu ülkelere 30 yakın öğrenciye burs veriyor. Burs master ve doktoraya gidecek olan öğrenciler için uygun. Yunanca eğitim almak istiyorsanız, Yıllık ortalama 1000 euroya hazırlık kursu açılmaktadır. Yunanca yeterlilik için sınav yapılmakta ve geçer not alınırsa üniversiteye başlanabiliyor. Öğrenci geçemezse tekrardan Yunanca öğrenmeye devam ediyor. Avrupa Birliği vatandaşı olmayanlar için oturma belgesi ile birlikte part time çalışma izni belgesi almak zorunda. Mezun iş teklifi alırsa çalışma izni alabiliyor. İngilizce programlar için dil yeterliliğini ölçmek için üniversiteler kendileri yabancı dil sınavı yapıyorlar. Akademik başarı ve dil yeterliliği aranıyor.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avantajlar, Doktora, eğitim, Master, Türkiye, Üniversite, Üniversite Eğitimi, Yunanistan, Yunanistan'da Eğitim, Yunanistanda Üniversite Eğitimi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları