Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan, Ağustos Ayında Rekor Koşacak 3,2 Milyon Turist

07 Ağustos, 2017 | 14:36

Yunanistan Turist Sayısı

Yunanistan, 2017’nin  Ağustos ayında Yunan Adalarıyla birlikte beklediği yabancı turist sayısı 3,2 milyon turist ile rekora koşuyor.

Yunan Turizm Konfederasyonu’na (SETE) göre Yunanistan, bu ay 3.2 milyon yabancı ziyaretçinin gelmesinin beklendiğini ve geçen senenin rekorunu kırması bekleniyor.

 

Yunan Adaları

 

Yunan havalimanlarındaki havayolu koltuk sayısı (Atina hariç) geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6,6 artarak 3,241 milyon olarak belirlendi. Almanya’daki koltukların yüzde 11,7 artması ve İngiltere, yüzde 8.5 artış gösterdiği açıklandı.

 

 

Yunan adası turları‘nda artış olduğu ve Türk turistlerinde yunan adalarına ilgisinin fazla olduğu geçen yıldan daha fazla Türk turistin beklendiği açıklandı.

 

Mykonos Adası

 

En çok tercih edilen Yunan adaları ise Girit, Rodos, Zakynthos, Kerkyra, Mykonos, Santorini ve Halkidiki’dir. Turizm uzmanları, aynı ayın performansını, ay boyunca rezerve edilen ve beklenen 2.73 milyon yabancı turist olduğu bildirildi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ağustos, Yabancı Turistler, Yunan Adaları, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları