Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunanistan 250 bin euroya ‘Altın AB Vizesi’ veriyor!

02 Temmuz, 2018 | 17:44

Yunanistan 250 bin euroya 'Altın AB Vizesi' veriyor!

Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan, muhteşem adalarıyla turizm alanında isminden sıkça söz ettiren komşu ülke Yunanistan’da 250 bin Avro değerinde emlak alanların kendisi ve ailesi için Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan ‘Altın AB Vizesi’ veriliyor. Yunan Adaları da dahil Yunanistan’dan en çok emlak alanlar ise Çin, Rus ve Türkler olarak biliniyor.

Muhteşem adalarıyla turizm alanında isminden sıkça söz ettiren komşu ülke Yunanistan’da 250 bin Avro değerinde emlak alanların kendisi ve ailesi için Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan ‘Altın AB Vizesi’ veriliyor. Yunan Adaları da dahil Yunanistan’dan en çok emlak alan ülkeler ise Çin, Rus ve Türkiye.

Yunanistan 250 bin euroya ‘Altın AB Vizesi’ veriyor

Avrupa Birliği (AB) vatandaşı olmayanların da emlak alabildiği Yunanistan´dan gayrimenkul alan Çinli, Rus ve Türklerin sayısı her geçen gün artmakta.

Komşu ülkemiz Yunanistan emlak alımını artırmak adına 2013’te başlattığı 250 bin euro ve üzeri değerinde taşınmaz alanlara bütün AB ülkelerinde geçerli ‘Altın AB Vizesi’ verme çalışmalarına hız verdi.

‘Altın vize’ 5 yıl geçerli

Tiroler Tageszeitung“ gazetesinde yer alan habere göre, istenilen bu vize satın alma işlemlerinden ancak bir kaç hafta sonra hak eden kişiye gönderilmekte.

“Altın Vize“ olarak da adlandırılan bu vize 5 yıl geçerli ve Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler satın aldığı mülkü satmayıp, elinde tutarsa otomatikman süre uzatılıyor.

‘Altın AB Vizesi’ni aynı zamanda mülkü satın alan kişinin eşi ve 21 yaşından küçük olan çocukları da hak etmekte.

Adalarının güzelliği ile bilinen Yunanistan´daki ‘Altın Vize’ uygulaması, 2013 senesinde başlatıldı. İlk yıl sadece 21 Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişi bundan yararlanırken, bu sayı daha sonraki yıllarda hızla artmaya başladı. Sayı 2014 yılında 422 kişiye ulaştı.

‘Altın Vize’de Türkler 3. sırada

Şu ana kadar Yunanistan´dan 250 bin euro ve daha üstü paraya ev alanların arasında 1212 kişi ile Çinliler ilk sırada yer almakta. Ruslar 412 kişi ile ikinci sırada bulunurken, 260 kişi ile Türkiye de 3. sırada bulunuyor.

Dünyaca ünlü Yunan Adaları Mykonos, Santorini, Rodos ve Korfu gibi turizm cenneti adalardaki emlak fiyatları oldukça yüksekken, Yunanistan’ın kara parçasında daha uygun fiyatlara emlak alınabilmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
250 euroya vize, AB vatandaşı, Altın AB Vizesi, Altın Vize, Avrupa Birliği, Mykonos, Rodos, Santorini, Yunan Adaları, Yunanistan elmak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları