Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan turizmi yüzleri güldürdü

06 Eylül, 2013 | 13:47

yunanistan-turizm Yunanistan, mali krizin ardından mevcut rakamlara göre hiç olmadığı kadar başarılı bir turizm sezonu geçiriyor.

Yunanistan Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Andreas Andreadis yaptığı açıklamada, turizm gelirlerinin yüzde 18 arttığını belirtti.

Türkiye’den Yunanistan’a giden turistlerin sayısının ilk kez 800 binin üzerine çıktığını belirten Andreadis, “Bizim hedefimiz bu sene 17 milyon turist ağırlamaktı, şu ana kadarki göstergeler bu hedefe ulaşacağımıza, hatta onu da geride bırakacağımıza işaret ediyor. Geçen yıl 15 milyon turist geldi, yani 2012 ile kıyaslandığında yüzde 10’luk bir artış göze çarpıyor. Üstelik gemi seyahati yapanlar buna dâhil değil. Ayrıca Yunan Merkez Bankası’nın verilerine göre, turizm gelirleri yüzde 18 dolayında yükseldi. Bu da turist başına yüzde 5’lik bir artışa tekabül ediyor” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andreas Andreadis, turizm sezonu, Yunan Adaları, Yunan Adaları Gezi, Yunanistan, Yunanistan tatil, Yunanistan tatil turları, Yunanistan Turizm, Yunanistan Turizm haberleri, Yunanistan turları, Yunanistan'da tatil,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları