Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan turizmi yüzleri güldürdü

06 Eylül, 2013 | 13:47

yunanistan-turizm Yunanistan, mali krizin ardından mevcut rakamlara göre hiç olmadığı kadar başarılı bir turizm sezonu geçiriyor.

Yunanistan Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Andreas Andreadis yaptığı açıklamada, turizm gelirlerinin yüzde 18 arttığını belirtti.

Türkiye’den Yunanistan’a giden turistlerin sayısının ilk kez 800 binin üzerine çıktığını belirten Andreadis, “Bizim hedefimiz bu sene 17 milyon turist ağırlamaktı, şu ana kadarki göstergeler bu hedefe ulaşacağımıza, hatta onu da geride bırakacağımıza işaret ediyor. Geçen yıl 15 milyon turist geldi, yani 2012 ile kıyaslandığında yüzde 10’luk bir artış göze çarpıyor. Üstelik gemi seyahati yapanlar buna dâhil değil. Ayrıca Yunan Merkez Bankası’nın verilerine göre, turizm gelirleri yüzde 18 dolayında yükseldi. Bu da turist başına yüzde 5’lik bir artışa tekabül ediyor” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Andreas Andreadis, turizm sezonu, Yunan Adaları, Yunan Adaları Gezi, Yunanistan, Yunanistan tatil, Yunanistan tatil turları, Yunanistan Turizm, Yunanistan Turizm haberleri, Yunanistan turları, Yunanistan'da tatil,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları