Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yunan Bakan Yorgo Petalotis, yeni yılı Uludağ’da karşıladı

03 Ocak, 2011 | 10:40

Yunanistan Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Yorgo Petalotis, yeni yılı Uludağ’da karşıladı.

Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan’ın hükümet sözcüsü Yorgo Petalotis, dünyaca ünlü kayak merkezi Uludağ’da ailesiyle birlikte tatil yapıyor. Uludağ’daki bir otelde kalan konuk bakan, yeni yılı da beyaz cennette kutladı. Yeni yıla 3 gün kala Uludağ’a gelen konuk bakanın, bir süre daha zirvede kalacağı öğrenildi.

Bursa Merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Petalotis’u kaldığı otelde ziyaret etti.Bursa ve Uludağ’ın Yunanistan’da çok iyi bilinen yerler olduğunu belirten Petalotis, “Uludağ çok iyi bir kayak merkezi olduğu için buraya geldim.” dedi.

2011’in Türk halkı için barış dolu bir yıl olması dileğinde bulunan Petalotis şöyle konuştu: “Yeni yılın ortak yönlerimizi çok daha fazla ortaya çıkarmasını diliyorum. Bizi ayıran şeylerin de çok az olmasını diliyorum. Ülke olarak büyük bir krizin içindeyiz. Bunu geçmeye doğru ilerlediğimizi söyleyebiliriz. Komşularımızla da yeni daha yeni daha iyi işler yapmamıza vesile olacağına inanıyorum. Türkiye ile de daha iyi ilişkiler geliştirmek arzusundayız. Bu ilişkileri geliştirme anlamında üniversitelerimizin herhangi bir ilişkide bulunmamasını kabul edilemez buluyorum. Mutlaka bu konuda adımlar atmalıyız. İlişkilerimizin en üst seviyeye ulaşması için çalışıyoruz.”
Petalotis, 15–16 Ocak’ta Gümülcine’de Türk-Yunan ortak formu yapılacağını da açıkladı. Formun birincisinin Edirne’de yapıldığını hatırlatan Petalotis, Yunanistan’daki programında çok verimli geçeceğini sözlerine ekledi.

Milletvekilliği döneminde Petalotis ile çok iyi arkadaş olan Mustafa Dündar ise Yunan bakanın Bursa’da bulunmasından çok mutlu olduğunu dile getirdi. İki ülkenin ilişkilerinin gelişmesini arzuladığını bildiren Dündar, üniversiteler arası ilişki mutlaka geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mustafa Dündar, Yorgo Petalotis Bursa, Yorgo Petalotis Uludağ, Yorgo Petalotis Yeni Yıl Uludağ, Yunan Bakan Yorgo Petalotis, Yunanistan, Yunanistan Uludağ,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları